Sesijos metu vyks egzaminų stebėjimas

Po dvejus metus trukusio karantino ir nuotolinių studijų, sugrįžome į kontaktinį mokymąsi ir auditorijas bei atsiskaitymus, vykstančius gyvai. Siekiant užtikrinti akademinį sąžiningumą sesijos metu VDU Studentų atstovybė organizuoja egzaminų stebėjimą sesijos metu ir kviečia studentus stebėti atsiskaitymus.

Akademinių reikalų koordinatorė Gustė Žukauskaitė primena, kad kiekvienas, įstojęs į aukštąją mokyklą ir sudarydamas studijų sutartį, pasirašo, jog bus akademiškai sąžiningas ir laikysis Akademinės etikos kodekso. Plagijavimas, mokslo duomenų falsifikavimas, neobjektyvus jų vertinimas, nusirašinėjimas atsiskaitymų metu – akademinio sąžiningumo nesilaikymas. Jo laikydamiesi galime užtikrinti ne tik universitete nustatytų tvarkų, taisyklių laikymąsi ir studijų kokybę, bet ir savo, kaip studento, pilnavertį žinių įsisavinimą ir atliekamo darbo kokybę. Už akademinį nesąžiningumą yra taikomos griežtos nuobaudos: darbo nevertinimas, negalėjimas perlaikyti atsiskaitymo, įrašoma skola ar išmetimas iš universiteto. Visa tai yra aprašyta VDU akademinės etikos kodekse, VDU plagiato prevencijos rengiant studentų rašto darbus nuostatuose ir kituose dokumentuose.

„Atsiskaitymams vykstant kontaktiniu būdu, akademinį sąžiningumą  ir teisingumo išlaikymą sesijos metu galima užtikrinti stebint egzaminus“, – teigia Gustė. Koordinatorė dalinasi, kad  šiais metais egzaminai bus stebimi ne tik dėstytojų, bet ir studentų. Studentas-stebėtojas gali padėti egzaminuotojui patikrinti kiekvieno studento tapatybę patvirtinantį dokumentą ir, jei reikia, išdalinti studentams egzamino užduotis.

Prie egzaminų stebėjimo gali prisidėti kiekvienas studentas. Norint tapti studentu-stebėtoju reikia užpildyti šią anketą. 

Anketą pildyti galima iki balandžio 28 dienos. Su užsiregistravusiais studentais bus susisiekta asmeniškai. 

Kilus klausimams, kreiptis el. paštu: akademai@vdusa.lt.

Skip to content