Išlieka galimybė egzaminą perlaikyti du kartus

Senato posėdis

Birželio 26 dieną vykusiame Senato posėdyje patvirtina nauja Studijų reguliamino redakcija. Joje punktas apie egzaminų perlaikymo skaičių išliko nepasikeitęs – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai egzaminus galės perlaikyti du kartus (antrasis perlaikymas – mokamas).

Nusprendus redaguoti VDU Studijų reguliaminą, kilo klausimas, ar tikrai studentams reikia antro egzaminų perlaikymo. Universiteto administracija teigė, kad studentų, kurie pasinaudotų galimybe antrą kartą perlaikyti egzaminą nėra daug ir tai nėra sąžininga studentų, kurie atsiskaitymui buvo pasiruošę iškart ar kuriems užteko vieno egzamino perlaikymo, atžvilgiu.

VDU Studentų atstovybė (SA) š. m. birželio 7 d. paskelbė apklausą „Ar reikia antro egzaminų perlaikymo?“. Joje sudalyvavo 838 studentai. 78,9% apklaustųjų pasisakė, kad antrasis egzaminų perlaikymas – reikalingas. Didžioji dauguma studentų nurodė, kad dažnai dėl pateisinamų priežasčių negali laikyti egzamino, todėl lieka tik perlaikymai. Be to, dalyvavę apklausoje teigė, kad įtemptas egzaminų tvarkaraštis, stresas ar kiti veiksniai ne visada leidžia tinkamai pasiruošti egzaminui, todėl antrasis perlaikymas yra tarsi „saugiklis“.

„Pirmiausia, studentų nuomonei reikėjo atstovauti rektorate, kur kilo nemažai diskusijų, ar antrasis perlaikymas tikrai reikalingas, – pasakoja VDU SA prezidentas Paulius Vaitiekus. – Studentų apklausos rezultatai buvo svarbus argumentas, todėl rektorato posėdyje pritarta galimybei egzaminus perlaikyti du kartus. Senatas taip pat patvirtino Studijų reguliamino variantą, kuriame numatytas antrasis perlaikymas.“

VDU Studijų reguliamine nurodyta: „Studentas ar klausytojas, neišlaikęs egzamino arba gavęs neigiamą galutinį studijų dalyko įvertinimą, turi teisę egzaminą vieną kartą pakartoti nemokamai. Studentas ar klausytojas, neišlaikęs egzamino arba gavęs neigiamą galutinį studijų dalyko įvertinimą, turi teisę egzaminą vieną kartą pakartoti nemokamai bei antrą kartą perlaikyti už jį susimokant.“

Skip to content