Ar studentiškas judėjimas prarado savo prasmę?

Rugpjūčio 24 d. Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) delegatai dalyvavo devynioliktoje Lietuvos studentų sąjungos (LSS) asamblėjoje „Kartu pirmyn“. Klaipėdos universitete vykusioje konferencijoje studentų atstovai iš visos Lietuvos diskutavo apie studentiško judėjimo prasmę, socialinę dimensiją ir studentų vaidmenį auštojo mokslo reformos kontekste.

Diskusijoje apie studentiško judėjimo prasmę ir esmę LSS garbės narys Vygaudas Ušackas prisiminė, kai okupacijos metais dėl teisės studentų nešaukti į sovietinę kariuomenę piketavo prie seimo, rengė daugiatūkstantinius studentų mitingus ir netgi išdrįso stoti prieš KGB tam, kad studentų balsas būtų išgirstas. Savo patirtimi dalijosi ir buvęs Kauno technlogijų universiteto Studentų atstovybės (KTU SA) prezidentas Vilius Sekevičius, kuris prieš daugiau nei dešimtmetį padavė universitetą į teismą dėl neteisėtų rektoriaus rinkimų.

Iškėlus klausimą, kodėl šiandien studentai nebeišeina į gatves ir neskelbia skandalingų pranešimų, kilo įvairiausių diskusijų: V. Sekevičius teigė, kad galbūt studentų problemos nebėra tokios didelės ir viskas jau iškovota, o LSS alumni Mindaugas Reinikis akcentavo, jog labai svarbu atskirti, kas yra studentiškas judėjimas ir studentų atstovavimas. Pasak jo, galbūt ne visada reikia piketuoti iškėlus vėliavas, tačiau norėtųsi daugiau agresyvumo ir griežtumo iš studentų atstovų pusės, kai yra sprendžiamos kilusios problemos.

Konferencijoje taip pat dalyvavo LR Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, LR Prezidentės patarėja švietimo ir mokslo klausimais Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, svečias iš Danijos Studentų sąjungos Julian Lo Curlo, LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas, organizacijos alumni ir tarybos nariai.

Antrąją asmablėjos dieną studentų atstovai rinkosi Šventojoje, kur inscenizavo 1991 – uosius – metus, kai įsikūrė Lietuvos studentų sąjunga. Pasidaliję į darbo grupes jie formavo organizacijos poziciją socialinės dimensijos klausimais.

„Kiekvienais metais Lietuvos studentų sąjungos Asamblėją suburia virš šimto studentų atstovų, kurie paskutinį vasaros savaitgalį nori praleisti prasmingai, – įspūdžiais dalijosi VDU SA prezidentė Greta Šmaižytė. – Temos, apie kurias kalbėjome Asamblėjos metu yra ypatingai jautrios ir aktualios studentų bendruomenei, tad tokių savaitgalių metų bėgyje norėtųsi tik daugiau!

Vakare asamblėjos dalyviai rinkosi į paplūdimį, atšvęsti 19 – ojo LSS gimtadienio ir uždegti simbolinio LSS laužo. Sekmadienį studentų atstovai vieni kitiems pristatė simuliacijos metu iškeltas idėjas, pasidalino pastebėjimais ir pasižadėjo kitais metais susitikti jubiliejinėje LSS asamblėjoje!

Skip to content