Vytauto Didžiojo universitetą šturmuoja moksleiviai

Kovo 2 d. Į Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybę (toliau— VDU SA) (S. Daukanto g. 27-201, Kaunas) nuo ankstaus ryto sugūžėjo 10-12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos, pasiruošę susipažinti su universitetu ir pabūti studentais. Tokią galimybę jiems suteikė VDU SA organizuojamas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“, kuris vykdomas jau šeštąjį kartą.

Projekto tikslas yra supažindinti moksleivius su universiteto struktūra, vertybėmis, Studentų atstovybės veiklomis bei, žinoma, pasirinkta studijų programa. Kiekvienam moksleiviui pagal norimą studijų kryptį yra paskiriamas mentorius.

Kadangi projektas neapsiriboja vien supažindinimu su tam tikra specialybę, vykdomos ir įvairios popaskaitinės veiklos, iš kurių kol kas moksleiviai matė susipažinimo pusryčius, kurių metu galėjo artimiau susipažinti su mentoriais bei kitais dalyviais. Taip pat jiems buvo surengtas vakaras su VDU SA prezidentu Justinu Petkumi bei Studentų reikalų tarnybos direktoriumi, VDU SA alumni Mantu Simanavičiumi, kurie moksleiviams pasakojo apie universitetą, galimybes studijuojant ir Studentų atstovybę.

Paklausus moksleivių apie pirmuosius įspūdžius universitete dešimtokė Miglė ir vienuoliktokė Vaida teigia, kad pirmosios dvi dienos jų tikrai nenuvylė. Merginos šypsosi ir dalinasi įspūdžiais apie draugiškus mentorius, turiningai praleistą pirmadienio vakarą, sudominusias paskaitas ir jaučiamą laisvumą, ką moksleivės įvardina kaip pagrindinį skirtumą tarp universiteto ir mokyklos. Dvyliktokas Vytautas, pasirinkęs vaidybos studijų programą, taip pat antrina merginoms bei paklaustas, ar nesigaili atvykęs į projektą, vienareikšmiškai atsako, kad ne. Taip pat pasakoja, kad jau spėjo ne tik pagilinti žinias apie universitetą, bet ir patį Kauną bei teigia, kad Kaunas tikrai nenusileidžia Vilniui.

Nors moksleiviai turi įtemptą darbotvarkę bei kartais trūksta laiko atsipūsti, tikimės, kad savaitė universitete jiems bus naudinga patirtis bei padės apsispręsti dėl tolimesnės ateities ir grįžę į mokyklas jie džiaugsis suteikta galimybe pabūti studentais.

Skip to content