VDU Studentų parlamentas diskutavo apie būsimus parlamento rinkimus ir studentų atstovus VDU Senate

Rugsėjo 15 d. į nuotolinį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų parlamento posėdį susirinkę parlamentarai diskutavo apie studentų atstovų VDU Senate rinkimą bei naują laikinąją VDU Studentų parlamento rinkimų tvarką. Elektroniniu balsavimu buvo išrinkti 5 nauji senatoriai ir patvirtinta rinkimų tvarka.

Rugsėjo pradžioje viešai buvo skelbti rinkimai į VDU Senatą. Norą kandidatuoti išreiškė 8 studentai. VDU Senatas – aukščiausioji universiteto savivaldos institucija, kurioje šiuo metu veikia 9 studentų atstovai iš 14 galimų. Parlamento posėdyje dalyvavę kandidatai turėjo galimybę pristatyti parlamentarams, taip pat visi parlamento nariai galėjo susipažinti su kandidatų pateiktais motyvaciniais laiškais. Po posėdžio vykusiame elektroniniame balsavime buvo išrinkti 5 nauji Senato nariai iš skirtingų studijų pakopų. Bakalaurantės Emilija Drabužinskaitė ir Monika Ražauskaitė, magistrantės Liucija Daraškaitė ir Austėja Kasiliauskaitė bei doktorantė Aurelija Ramanauskaitė.

Posėdžio metu VDU SA prezidentė Ieva Vengrovskaja pristatė laikinąją VDU Studentų parlamento rinkimų tvarką. Ji yra beveik nepasikeitusi nuo pernai metų: pandemijos metu pradėta taikyti laikinoji rinkimų tvarka, kai paraiškų teikimas ir balsavimas vyksta internetinėje erdvėje, yra daug efektyvesnė ir paprastesnė, nei įstatuose aprašyta rinkimų tvarka, todėl šia praktika bus remiamasi ir šių rinkimų metu. Su laikinąja rinkimų tvarka galite susipažinti čia.

Taip pat posėdyje buvo aptartas klausimas dėl nepaprastosios klimato kaitos padėties parlamente.  Parlamento pirmininkė Gabrielė Jonuškaitė  dalinosi, kad suburta darbo grupė šiam klausimui nagrinėti buvo neveiksni, o pačiam klausimui spręsti nebuvo rasta konkrečių sprendimų. Buvo siūloma šio klausimo nebeperkelti kitam posėdžiui. 

Tai buvo paskutinis 2021-2022 m. m. VDU Studentų parlamento posėdis (nebent atsiras nenumatytų ir greito sprendimo reikalaujančių klausimų). Naujojo parlamento rinkimai numatomi spalio mėnesį.

Skip to content