VDU SA paskelbė poziciją dėl egzaminų sesijos ir baigiamųjų darbų gynimų

Kadangi Vytauto Didžiojo universitetas dar nėra oficialiai paskelbęs, kaip baigsis pavasario semestras, Studentų atstovybė išreiškia pozicija dėl egzaminų sesijos ir baigiamųjų darbų gynimo nuotoliniu būdu ir skatina administraciją priimti principinį sprendimą.

POZICIJA DĖL EGZAMINŲ SESIJOS IR BAIGIAMŲJŲ DARBŲ GYNIMO NUOTOLINIU BŪDU

2020 05 19

Kaunas

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA), atsižvelgdama į šiuo metu šalyje bei pasaulyje susiklosčiusią situaciją dėl Covid-19 pandemijos, išreiškia savo poziciją dėl 2020 m. pavasario semestro egzaminų sesijos ir baigiamųjų darbų gynimų vykdymo nuotoliniu būdu.

Jau nuo pirmų Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino šalies teritorijoje dienų, studijos Vytauto Didžiojo universitete vyko nuotoliniu būdu, siekiant, kad studijų procesas nenutrūktų. Paskaitas, seminarus ir kitus akademinius užsiėmimus perkėlus į virtualią erdvę, studentai susidūrė su įvairiais sunkumais, tačiau sureagavus į studentų pastabas, SA siūlymus ir apklausų rezultatus, nuotolinių studijų procesas buvo optimizuotas.

Nepaisant pakankamai sklandaus studijų proceso organizavimo, išlieka nežinomybė dėl galutinių atsiskaitymų bei baigiamųjų darbų gynimų vykdymo. Šiuo metu Universitetas nėra išreiškęs oficialios pozicijos, kaip bus pabaigtas pavasario semestras. Nežinomybė kelia nerimą visai akademinei bendruomenei, o ypač studentams. Universiteto sprendimas vykdyti auditorinius atsiskaitymus jiems sukeltų tiek fizinių, tiek psichologinių sunkumų. Dalis jų šiuo metu yra nutraukę apgyvendinimo sutartis su Universitetu ar privačių būstų nuomotojais, todėl grįžimas į auditorijas būtų ypač sudėtingas. Be to, nors ir karantino sąlygos Lietuvoje yra švelninamos, užsikrėtimo Covid-19 grėsmė išlieka reali, kas gali sukelti papildomą stresą.

Kviečiame Vytauto Didžiojo universitetą priimti principinį sprendimą dėl pavasario semestro baigimo nuotoliniu būdu, kad studentai galėtų jaustis saugiai ir jiems nebūtų sukeliami papildomi sunkumai. Universitetas turi parengęs tiek nuotolinių gynimų tvarkos aprašus, tiek metodines rekomendacijas atsiskaitymų vykdymui nuotoliniu būdu, todėl esame įsitikinę, kad Universitetas yra daugiau nei pasiruošęs kokybiškai suorganizuoti šio semestro atsiskaitymus, kad studentams į auditorijas grįžti nebereikėtų.

Priimant sprendimą svarbu atsižvelgti ir į išimtinius atvejus: atlikimo meno bei vaidybos studijų programų specifiką, nes įgyvendinti nuotolinius atsiskaitymus ne visada yra realu. Studentams turi būti garantuotos sąlygos pasiekti numatytus studijų rezultatus, vadovaujantis visomis Vyriausybės rekomendacijomis bei užtikrinant kiek įmanoma sklandesnį ir mažiausiai fizinio kontakto reikalaujantį atsiskaitymų procesą.

Oficialus blankas

Skip to content