VDU lankysis avangardinio kino „krikštatėvis“ J. Mekas

Rugsėjo 18 d., trečiadienį, 15 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) lankysis avangardinio kino „krikštatėvis“, poetas ir filmininkas Jonas Mekas. Garsusis lietuvių kilmės JAV menininkas paskutinį kartą universitete lankėsi prieš 15 metų.

Susitikimo su VDU bendruomene metu Jonas Mekas pristatys naujausios savo kūrybos fragmentus, atsakys į susirinkusiųjų klausimus.

Pastarąjį kartą poetas ir filmininkas J. Mekas VDU apsilankė 1997 m. spalio 30 d. – tuomet jam buvo įteiktos VDU garbės daktaro regalijos. Šia proga menininkas sakė įspūdingą inauguracijos kalbą ir surengė poezijos rinkinio „Semeniškių idilės“ skaitymus.

Jonas Mekas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, įvertintas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi, gausybe tarptautinių kino, literatūros ir kultūros apdovanojimų. Filmininkas vienas pirmųjų pasaulyje išplėtojo dokumentinio kino dienoraščio žanrą. J. Meko kūryba ir veikla padarė didelę įtaką pasaulio kultūros ir kino istorijai bei šiuolaikinei raidai.

Praėjusių metų pabaigoje J. Mekas minėjo savo jubiliejinį 90-ąjį gimtadienį, surengdamas tarptautinio masto parodas Londone ir Paryžiuje. Iškart po viešnagės Kaune filmininkas ir poetas vyks į Sankt Peterburgą atidaryti grandiozinę „Fluxus“ judėjimui skirtą parodą.

Kadras iš Jono Meko tinklalapio videoreportažo

Skip to content