VDU kviečia kauniečius į italų kalbos kursus

Į Lietuvą prieš 14 metų atvykęs italas, lietuvių filologijos mokslų daktaras, docentas Stefano M. Lanza vėl kviečia į visuomenei skirtus italų kalbos kursus, kurie vyks VDU nuo kovo 31 d. Registracija vykdoma internetu.

Po didelio susidomėjimo sulaukusių doc. S. M. Lanzos „Italų kalbos ragavimo“ paskaitų metų pradžioje, VDU visuomenei siūlo visą pradedančiojo lygio intensyvųjį kursą, kuris vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, 17.30 val., Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 60–403).

Naujaisiais 20 paskaitų kursais norima supažindinti kauniečius ir miesto svečius su temperamentingųjų pietiečių kalbos pagrindais ir subtilybėmis. Tai – italų kalbos ir kultūros A1 lygio kursai, kurie vyks tris kartus per savaitę. Juos ves doc. S. M. Lanza drauge su dėstytoju iš Dante Alighieri draugijos.

Kursus vesiantis Stefano M. Lanza yra lituanistas, filologas, Lietuvoje gyvenantis jau pusantro dešimtmečio. Italijoje lektorius baigė Bolonijos universitetą, o mūsų šalyje išleido lietuvių-italų ir italų-lietuvių kalbų žodynus, atkūrė Dante Alighieri draugijos veiklą. Dėstytojas nuolat organizuoja italų k. mokymo programas, vertėjauja, rengia mokomąsias priemones, rašo mokslinius straipsnius.

Vytauto Didžiojo universitete 2010 m. S. M. Lanza apgynė daktaro disertaciją „Italų kilmės žodžiai (italizmai) ir jų adaptacija lietuvių kalboje“, kuri atskleidė, jog pirmieji italizmai mūsų kalboje atsirado jau XIV a. pradžioje, nors pagrįstai manoma, kad jų būta ir gerokai anksčiau. Nedaugelis žino, jog iš italų lietuviai „pasiskolino“ tokius žodžius kaip agrastasautostradafirmasijonas ir t. t.

„Šiandien labiau nei kada nors bet kuri kalba negali būti suvokiama kaip atskiras reiškinys – kiekvienas kalbos vartotojas gali lengviau tapti aktyviu tarpkultūrinio bendravimo dalyviu. Technologijos ypač spartina kalbų sąveiką, leisdamos kiekvienam susipažinti su tolimomis realijomis“, –  paaiškino lingvistas.

Registracija į italų kalbos ir kultūros kursus vykdoma internetu. Kursus sudaro 20 paskaitų (po 1.5 val.). Kaina simbolinė – 45 litai (1 litas už vieną akademinę valandą ir 5 Lt už atestatą išlaikius egzaminą).

Skip to content