"VDU Jazz Jungtys" jau lapkričio 7-9 dienomis. Nepraleisk puikios progos pasiklausyti džiazo!

Lapkričio 7–9 dienomis vyks jau šeštasis aktualaus džiazo festivalis„VDU Jazz Jungtys“, kuriame šiemet pasirodys atlikėjai iš JAV, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Lietuvos ir kitų šalių.

Festivalis savo pavadinimą pateisins ir šiais metais – žiūrovai galės pasiklausyti aukšto lygio muzikantų iš viso pasaulio, neretai susivienijusių į jungtinius projektus su kolegomis iš skirtingų kraštų. Koncertai vyks viešbutyje „Park Inn“ (K. Donelaičio g. 27), restorane „Galeria Urbana“ (Vilniaus g. 22) ir „Punto Jazz palėpėje“ (Kęstučio g. 6).

Pirmąją dieną, lapkričio 7-ąją, 20 val. viešbučio „Park Inn“ „Alfa“ salėje koncertuos Liudas Mockūnas su styginių kvartetu „Chordos“. Vėliau ten pat pasirodys vienas universaliausių ir labiausiai pripažintų Lietuvos būgnininkų, Arkadijus Gotesmanas, kartu su rusų pianistu Andrejumi Razinu.Vėliau, 22.30 val., nemokamą koncertą restorane „Galeria Urbana“ surengs trio „Ąžuoliniai berželiai“, kurio atlikėjai – patyrę tiek akademinėje, tiek improvizacinio džiazo srityje.

Lapkričio 8-ąją festivalio programoje „New Nordic Sound“ – įspūdingas atlikėjų desantas iš Šiaurės Europos. 20 val. „Park Inn“ lankysis „Maria Faust Jazz Catastrophe“ (Danija, Estija) ir „Konvoj: Ensemble“ (Švedija, Lietuva, Danija).Antrąjį vakarą 22.30 val. ir vėl užbaigs nemokamas koncertas „Galeria Urbana“ – šįsyk scenoje pasirodys improvizacinės muzikos duetas „¡haUtUllin!“, kurį sudaro suomis Markusas Pesonenas ir norvegas Håkonas Berre’as. Duetas garsui kurti naudoja įvairius dalykus – nuo varpelių, lėkščių ir grandinių iki puodų dangčių, šakučių ir medinių lazdelių. Akustinis garsas apdorojamas kompiuteriu ir sugrįžta su staugimu, iškreiptu gitaros garsu, kompiuterio triukšmu ir griaudžiančiais būgnais.

Lapkričio 9 d. 20 val. viešbutyje „Park Inn“ – „Red Trio“ su Mattiasu Stahlu (Portugalija, Švedija) bei Adamas Lane, Vinny‘is Golia ir Vijay‘us Andersonas (JAV).22 val. festivalį vainikuos projekto „Sheep Got Waxed“ (Lietuva) koncertas „Punto Jazz palėpėje“. „Sheep Got Waxed“ – tai spontaniškai užgimęs muzikinis organizmas, kurio pagrindinė varomoji jėga – improvizacija. Grupės muzika yra kupina laisvės, energijos, šiuolaikiškų, dažnai netikėtų, kartais nepatogių garso proveržių. Geriau įsiklausius galima išgirsti vaškuojamos avelės verksmą…

Festivalį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas kartu su įrašų kompanijomis „No Business“ (Lietuva) ir „Barefoot Records“ (Danija).

Kaip jau tapo įprasta, VDU absolventams dalinami nemokami kvietimai į festivalio koncertus. Daugiau informacijos teikiama VDU fakultetuose ir katedrose.

Daugiau renginio informacijos rasite čia:
https://www.facebook.com/events/193733334143416/

Skip to content