VDU įteiks regalijas garbės daktarams

Kovo 10 d., pirmadienį, 14 val. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks iškilminga ceremonija, kurios metu bus įteiktos VDU garbės daktaro regalijos J. E. ES ambasadoriui Rusijos Federacijoje Vygaudui Ušackui ir profesoriui Kaziui Almenui. Ceremonija skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti ir yra renginių ciklo, skirto VDU atkūrimo 25-mečiui, dalis.

„Dėstytojams, mokslininkams ir, svarbiausia, jauniems studentams reikalingi ne tik abstraktūs idealai, bet ir įkvepiantis konkrečių asmenybių pavyzdys. Nepaprastai vertiname prof. K. Almeno indėlį atkuriant mūsų Alma mater, žavimės jo pasiekimais tiek branduolinės energetikos, tiek visuomeninėje ir literatūrinėje veiklose. Džiaugiamės į savo bendruomenę priimdami ir Vygaudą Ušacką – diplomatą, kurio nuopelnai tarptautinio bendradarbiavimo, taikos palaikymo ir demokratijos stiprinimo srityse įkvepia mus siekti kilnių tikslų“, – pažymėjo VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Teisininkas, diplomatas, politikos ir visuomenės veikėjas V. Ušackas ilgus metus atstovauja Lietuvai, Europos Sąjungai, NATO. Jis yra ėjęs LR užsienio reikalų ministro, LR nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus JAV, Meksikoje ir Jungtinėje Karalystėje pareigas. 2010–2013 m. V. Ušackas buvo Europos Sąjungos specialusis įgaliotinis ir Bendrijos misijos vadovas Afganistane. Nuo 2013 m. jis vadovauja Europos Sąjungos atstovybei Rusijos Federacijoje.

VDU Atkuriamojo Senato narys prof. Kazys Almenas – žymus branduolinės inžinerijos specialistas, rašytojas, fizikas, knygų leidėjas, išeivių visuomeninės politinės federacijos „Santara-Šviesa“ narys, aktyvus išeivijos renginių organizatorius. Jis profesoriavo Merilendo universitete, yra JAV skelbtų mokslinių leidinių autorius. Lietuvoje vadovavo Ignalinos AE mokslinės saugos analizės grupei, buvo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, 1992 m. įkūrė leidyklą „Litterae universitatis“. Nuotykių romanų serijos „Skomantas“ rengėjas ir vienas autorių.

VDU garbės daktaro regalijų įteikimo ceremonija vyks kovo 10 d. 14 val. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Skip to content