Universitete – prof. K. Almeno romano pristatymas

Kovo 28 d., penktadienį, 16 val., VDU Lietuvių išeivijos institute (S. Daukanto g. 25, II a.) vyks rašytojo, VDU garbės daktaro prof. Kazio Almeno naujausio romano „Vaivos juosta“ (2014 m.) pristatymas.

Renginio metu bus diskutuojama apie lietuviškojo detektyvo tradiciją, prof. K. Almeno detektyvinio romano specifiką. Drauge su autoriumi pristatyme dalyvaus istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, literatūrologė Eugenija Valienė, leidyklos atstovai. Renginį organizuoja VDU Lietuvių išeivijos institutas ir VDU Lietuvių literatūros katedra.

Prof. K. Almeno romanas „Vaivos juosta“ yra detektyvų serijos apie milicijos leitenantą Donatą Vėbrą antroji knyga (pirmoji – „Lietingos dienos“, 2012 m.). Galingos propagandos fone tęsiasi nelengvas sovietinės liaudies gyvenimas: visur eilės, parduotuvėse nykiai tuščia, vyksta pergalingi revoliucijos švenčių paradai, klesti korupcija ir begalinės veidmainystės, kaimyninėje Lenkijoje – dideli neramumai. Šiame kontekste taip pat neramiai ir įtemptai klostosi milicijos leitenanto sunkiai nuspėjamas gyvenimas. Jam skiriama užduotis atskleisti mįslingą „Vaivos“ darbuotojo žmogžudystę (tiktai ar pavyks?), sėkmės atveju, ko gero, pelnytų tarnybinį paaukštinimą ir pripažinimą… Tačiau ar galima tai padaryti neišsižadant savo principų ir neparsiduodant dėl geresnių gyvenimo ar buities sąlygų? O gal teks žaisti dvigubą žaidimą, imant pavyzdį iš aukštas pareigas einančių sovietinių nomenklatūrininkų?

Skip to content