Teatro trupės „Teatronas“ pasiūlymas!

Siūlome ypatingą nuolaidą visiems menų, humanitarinių bei socialinių mokslų studentams! Tik Jūs turėsite galimybę išvysti teatro trupės „Teatronas“ spektaklį „Marti“ už 2 eurus (renginio standartinė kaina – 6 eurai). Spektaklis vyks lapkričio 21d. 19val. Akcija galioja pirmiems dešimt užsiregistravusiųjų el.paštu nkgteatronas@gmail.com. Tad paskubėkite registruotis ir užsiimti vietą!

Vienos dalies spektaklis pagal lietuviškiausią šeimos istoriją – Žemaitės „Marti“. Spektaklis yra pirmoji dalis šio sezono triptiko, paremto tema „Pamesta lietuvybė arba In Search Of An Identity“. Idėja kalbėti apie identitetą (ypač paremtą tautos bruožais) ir jo krizę, kuri kilo tiek pasaulyje suaktyvėjus tautiškumo pagrindu kylančioms problemoms (apie jas rašo spauda, kuri Teatronui ir šįkart yra pagrindinis įkvėpimo šaltinis), tiek prasidėjus naujam teatro trupės etapui – gautos naujos nuolatinės patalpos. O kas toliau?

Ši Žemaitės „Marčios“ interpretacija susideda iš kaleidoskopinių vaizdelių: straipsnių, asmeninės kūrėjų patirties, Žemaitės kūrybos ir papildomos literatūros. Pačios autorės čia likę labai nedaug – Žemaitė tėra įkvėpimo šaltinis, kurio pagrindu kūrėjai bando suvokti ir su žiūrovais diskutuoti, kaip  tradicinis, viešojoje erdvėje apibūdinamas lietuvis mato pasaulį. Jaunatviška kalba spektaklis užduoda klausimus: Kodėl pamilus reikia vesti? Kodėl reikia pamilti? Kur slypi mūsų kaimietiškumas? Kas yra „vyriškumas/moteriškumas“ ir ar reikia tai specialiai išskirti? Kas yra mūsų princas ant balto žirgo? Gal jo tiesiog nėra? Gal viskas yra gerai? Gal mes gyvename gerai?

Spektaklio režisierius – Gildas Aleksa

Trukmė: 1 val.

Facebook nuoroda:  https://goo.gl/JW2aQF

Skip to content