Tarptautinės studentų dienos proga VDU studentai užėmė universiteto vadovų vietas

Tarptautinės studentų dienos proga Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA) vykdė iniciatyvą, kurios metu universiteto studentai galėjo užimti Universiteto vadovų vietas. Daugiau nei 10 studentų, pakeitusių universiteto darbuotojus, geriau susipažino su universiteto vidumi, kėlė esančias problemas bei bendrai diskutavo apie ryšio tarp VDU SA ir studentų gerinimą bei studentų miestelio Akademijoje kūrimą.

Studentai, užėmę vadovų vietas bendravo su darbuotojais bei studentais, išklausė ir ieškojo sprendimų kylančioms problemoms spręsti bei galėjo užduoti juos dominančius klausimus. Studentų reikalų departamento direktoriaus vietą užėmusi Silvija džiaugiasi, kad turėjo tokią patirtį – „į visą departamento veiklą galėjau pažiūrėti iš labai arti, kartais mes net nesusimąstom kiek daug daro administracijos žmonės dėl studentų ir su kiek sunkumų jie susiduria.“ Jai antrina ir Komunikacijos prorektorę pakeitęs Algirdas, kuris ne tik stebėjo vidinę universiteto komunikaciją, bet ir dalyvavo diskusijoje „Europos idėja“ bei pokalbyje su Amerikos universitetų atstovais, norinčiais bendradarbiauti su VDU. „Diena buvo pilna įspūdžių ir galvos sukimo. Grįžtu pavargęs, bet patirtis buvo pakankamai įdomi, kad norėčiau ir kitais metais dalyvauti“, – dalinasi Švietimo akademijos pirmakursis.

ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekane buvusi Toma dalinasi, kad buvo smagu matyti ir kartu bendradarbiauti su aktyviai akademijos vadovus pakeitusiais studentais. Jai pritaria ir kanclerės vietą užėmusi doktorantė Justina – „turėjau komunikuoti su visais TSD ŽŪA dekanais. Susiorganizavome bendrą susitikimą, kuris užtruko ilgiau nei planuota, bet įdomiai pasikalbėjome kokia situacija yra skirtinguose akademijos padaliniuose, kas gerai, o kas ne.“

Jurgita, vienai dienai perėmusi Humanitarinių mokslų fakulteto dekanės vietą, pasakoja, kad iš pradžių buvo baisu, tačiau pabendravus su dekane ir prodekanais pasijautė maloniai priimta. „Atliekant paskirtą užduotį supratau, kad ne visada viskas išeina pagal planą ir, kad sukviesti studentus atstovus į susirinkimą nėra lengvas darbas, – pasakoja studentė. „Supratau koks yra svarbus dekanės darbas ir kaip svarbu yra komunikuoti su savo bendradarbiais. Esu labai dėkinga SA, kad suteikė man šią galimybę geriau suprasti universitetą ir kaip jo „organai“ veikia iš arti.“

Laikinųjų universiteto vadovų darbo dieną uždarė bendras rektorato posėdis, kuriame visi aptarė nuveiktus darbus bei diskutavo TSD rektorės Ievos užduotais klausimais apie studentų įtraukimą į veiklas bei studentų miestelio Akademijoje plėtrą. „Smagu matyti ir ieškoti problemų sprendimo būdų su aktyviais ir pokyčių siekiančiais studentais. Diskutavome, kaip galėtume gerinti ryšį tarp VDU SA ir ŽŪA studentų ir kaip įtraukti visus universiteto studentus į bendruomenės veiklas. Taip pat aptarėme ko reikia Akademijoje, siekiant atliepti studentų poreikius. Išsakytos mintys neliks už uždarų už Rektorato durų, remiantis jomis sieksime pokyčių“, – dalinasi Ieva.

VDU Studentų atstovybė džiaugiasi Tarptautinės studentų dienos proga surengta iniciatyva. Tikimės, kad šios dienos metu aptartos idėjos prisidės prie geresnio gyvenimo studijuojantiems kūrimo. O visiems studentams linkime įdomių paskaitų, aukštų rezultatų, pačių neįtikėčiausių ir linksmiausių studentiškų įvykių bei užsidegimo kurti mūsų visų ateitį!

 

Skip to content