Tarptautinę studentų dieną VDU studentai praleido turiningai

Lapkričio 17 d., Tarptautinė studentų diena buvo paminėta ne tik Vytauto Didžiojo universitete (VDU), bet ir visame Kaune. Šią dieną VDU Studentų atstovybė vykdė iniciatyvą, kurios metu studentai galėjo pakeisti universiteto administracijos darbuotojus, bei po keturių metų pertraukos Kauno miesto studentų bendruomenę suvienijo studentiškas festivalis, kurį organizavo VDU, Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sporto universiteto (LSU) bei Kauno kolegijos (KK) Studentų atstovybės.

VDU studentai Tarptautinės studentų dienos metu universitete užėmė rektoriaus, studijų prorektorės, komunikacijos prorektorės, administracijos direktoriaus, Žemės ūkio ir Švietimo akademijų kanclerių, studentų reikalų departamento, marketingo departamento direktorių bei Katalikų teologijos fakulteto dekano pareigas. 

Vienai dienai perėmęs VDU rektoriaus Juozo Augučio pareigas, Muzikos akademijos studentas Vytenis Danielius pasakoja, kad jam visada buvo įdomu, kaip atrodo rektoriaus diena: „Matydavau, kaip jis laksto ir, atrodo, būna keliose vietose vienu metu.“ Laikinajam TSD rektoriui ši diena suteikė daug įspūdžių: „Jaučiau stiprų pasitikėjimą – man paliko kabinetą, padėjėją, sekretoriatą, visi manęs klausė, teiravosi.“ 

Administracijos direktoriaus pareigas užėmęs Laurynas Samajauskas šia proga naudojasi jau antrą kartą ir džiaugiasi sugrįžusia iniciatyva: „Tai puiki ir reta galimybė pamatyti universiteto viduje vykstančius procesus, studentui prisiliesti prie procesų ir darbų, kuriuos atlieka aukščiausias pareigas užimantys darbuotojai, patirti ir suprasti, kiek daug studentams nematomo darbo atlieka administracija, siekiant efektyvios universiteto ir studijų veiklos.“ 

Tuo tarpu Tarptautinės studentų dienos (TSD) festivalyje buvo vykdomos veiklos, įtraukiančios visus, nuo moksleivių iki suaugusiųjų. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti aukštosiose mokyklose ir geriau su jomis susipažinti. Buvo siekiama ilgiausio laiško rekordo, studentai ir Kauno miesto gyventojai buvo kviečiami parašyti palinkėjimą, skirtą Lietuvos universitetui, kurio šimtmetį švęsime kitais metais. Taip pat studentai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, žaidimų vakare, LSU, VDU, KTU, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), KK ir Kauno technikos kolegijos (KTK) rektorių diskusijoje apie jų studijų laikus. Visas veiklas vainikavo nemokamas uždaromasis koncertas, kuriame pasirodė atlikėja Jorigė su grupe, grupės Sidabro, Pack of Nails bei Baltasis Kiras. 

Viena iš renginio iniciatorių, VDU SA Organizacinių reikalų komiteto koordinatorė Joana Gasiulytė džiaugiasi įvykusiu renginiu ir tikisi, kad tai bus pradžia naujai tradicijai, kuri kiekvienai metais suvienys Kauno studentiją.

Šiemet Tarptautinė studentų diena išsiskyrė sugrįžusiomis iniciatyvomis. VDU SA džiaugiasi atgaivintomis, galbūt, jau pamirštomis veiklomis, ir tikisi, kad kitais metais daugiau studentų susidomės galimybe vienai dienai užimti universiteto valdžios kėde, bei visa Kauno ir Lietuvos studentija švęs savo šventę kartu.

Skip to content