„Subalansuotas Fux‘as“ pirmakursius moko ir jungia

Kasmet rugsėjį daugiau nei keturi šimtai VDU pirmakursių leidžiasi į nepamirštamą kelionę, kur maršruto gale jų laukia stovykla „Subalansuotas Fux‘as“. Universiteto Studentų atstovybė, organizuojanti dvi dienas trunkantį „fuksų“ virsmą pilnateisiais universiteto studentais, pažada: „Tai bus geriausias savaitgalis tavo gyvenime“. O po poros dienų tai patvirtina ir iš stovyklos grįžtančių dalyvių šypsenos bei spindinčios akys.

Tapai VDU studentu? Pradėk studentauti jau dabar!

Ar girdėjai kas yra fuxų stovykla? Taip? Tai šaunu, dabar turi puikią progą įsitikinti ar pasakojimai atitinka realybę, ar tikrai čia būna taip smagu, kaip kiti kalba. Negirdėjai? Dar šauniau! Galėsi čia sudalyvauti be išankstinių nusistatymų ir vėliau pasakoti apie geriausią savaitgalį!

VDU Studentų Atstovybės komanda kviečia visus „fuxus” užpildyti „Subalansuoto fuxo“ stovyklos anketą . Tai puiki galimybė deramai pradėti studentavimo metus ir praleisti nepamirštamą savaitgalį visiems drauge! Pažadame, kad čia nebus krikštynos ir kiaušinius bei miltus naudosime tik maisto ruošai!!  Mūsų stovykla skirta susipažinti su naujais žmonėmis, išmokti dirbti komandose, susipažinti su VDU Rektoriumi, kuris atvyks jūsų pasveikinti ir žinoma susipažinti su studentiškais vakarėliais, kurie dažnai užsitęsia iki ryto!

Kada? Kur? Kaip?

Stovyklos vyks du savaitgalius – rugsėjo 6-7 ir 13-14 dienomis (dalyvaujama tik vienoje). Užsiregistruoti kviesime sutarčių pasirašinėjimo metu prie studentų atstovybės stendo (tikrai atpažinsite). Taigi jums telieka nebijoti ir prieiti prie mūsų, o visu kitu pasirūpinsime mes!

Nepraleisk progos su šaunia kompanija pradėti studentišką gyvenimą!

Užpildyti anketą gali sutarties su universitetu pasirašymo metu arba elektroniniu būdu. Užpildytą anketą atsiųsk infovdusa@gmail.com iki rugpjūčio 9 dienos.

Anketą gali rasti čia: [gview file=”http://www.vdusa.lt/wp-content/uploads/2014/07/subalansuotas-fuxas1.docx”]

 Pirmakursiai įžvelgia tik pliusus

„Stovyklos atmosfera – nuostabi. Mane labiausiai nustebino susirinkę žmonės – visi besidžiaugiantys universitetu, kupini idėjų ir vilčių, jog visiems bus smagu,“ – pirmą įspūdį pasakoja Gabrielė. – Susipažinau su daugybe naujų žmonių, kelis iš jų drąsiai galiu laikyti Draugais iš didžiosios raidės.“

„Vienos užduotys buvo linksmos ir kūrybiškos, kitos – patikrinančios tavo ištvermę ir fizinį stovį, bet vakarinė stovyklos dalis „nurovė visiems stogus“, – apie stovyklos užsiėmimus pasakoja Greta. – Tikra pasaka buvo sėdėti prie milžiniško laužo ir dideliame žmonių būryje dainuoti dainas. Po visų varžybų ir noro būti geresniais už kitus, pirmakursiai susivienija ir tampa vienu „kumščiu“. Manau, kad keliaujant namo kiekvienas jautė tą liūdesio kartėlį dėl nuostabaus nuotykio pabaigos.“

„Ir tokioje stovykloje daugiau turbūt niekada neteks sudalyvauti,“ – apgailestauja Paulius, tvirtindamas, jog čia praleistas laikas įsiminė ilgam.

Nesiekia pasityčioti

Kam skirta stovykla „Subalansuotas fux‘as“?

“Jei esi pirmakursis, jei ką tik pravėrei universiteto duris, jei dar nesusiradai gerų draugų, jei dar neįsitraukei į kvapą gniaužiančią organizacinę veiklą, jei dar nežinai universiteto struktūros, tave atstovaujančios organizacijos universitete bei universiteto vadovų – ateik, sužinok, pamatyk ir išgirsk,“ – stovyklos idėją apibendrina Aidas, tris metus iš eilės buvęs grupės vadovu „Subalansuotame Fux‘e“.

Jį papildo ir Mangirdas, kuriam būti vadovu garbė teko dukart: „Stovyklos tikslas gana paprastas – duoti spyrį į užpakalį tiems, kurie nesiryžta pradėti veikti savo gyvenime kažko daugiau nei mokslai ir vakarėliai.“ Kaip vieną stovyklos privalumų vaikinas įvardina ir naujas pažintis – pirmakursiai, ypač atvykę studijuoti iš kitų miestų, universitete jaučiasi daug smagiau ir jaukiau, jei mato jau pažįstamus veidus.

Pirmakursių tarpe sklaidančius mitus apie stovyklą ir baimes išsklaido ir Jurgita, kuriai tapimas vadove yra vienas geriausių įvykių gyvenime: „Šioje stovykloje nesiekiama pašiepti ar pasityčioti iš pirmakursių juos žeminant, purvinant drabužius ar kaip nors kitaip kankinant. Visi žaidimai ir užduotys yra linksmi ir nukreipti į komandos formavimą, vieni kitų pažinimą bei gerą laiko praleidimą.“

IMG_0492

Iš „fuksų“ – į vadovus

Visi trys pašnekovai pirmakursių grupių vadovais tapo norėdami dar kartą sudalyvauti „Subalansuoto Fux‘o“stovykloje, pajusti tą magišką atmosferą ir perduoti pirmakursiams patirtį, sukauptą prieš metus ar du toje pačioje stovykloje būnant „fuksais“.

Jie sutinka, kad „balansuoti“ pirmakursius yra tikras malonumas. „Smagu matyti, kaip pradžioje bijoję ištarti vienas kitam žodį, po dviejų dienų gulėdami ant žolės jie jau planuoja artimiausią susitikimą,“ – šypsosi Mangirdas. – „Tai neįkainojama patirtis – galimybė iš nepažįstamų žmonių sukurti vientisą organizmą – komandą.“

„Pirmą kartą dalyvaudamas stovykloje labai nustebau, nes beveik visą mano grupę sudarė skirtingų specialybių studentai,“ – prisimena Aidas. – „Tik vėliau supratau, kad tuo pagrįsta pačio universiteto filosofija – visi esam skirtingi, visi kitaip įdomūs ir saviti. Vienas iš kito galime išmokti daug naujo. Tai mane praturtina sulig kiekviena „Subalansuoto Fux‘o“ stovykla.“

Jurgita, kaip didžiausius buvimo vadove privalumus, įvardina galimybę susipažinti su pirmakursiais – padėti jiems suprasti universiteto tvarką ir misiją, paneigti gąsdinančius mitus, paskatinti pasidalinti savo nuomone apie universitetą. „Linksmos, pilnos įspūdžių pirmakursių akys ir kai kurių noras prisidėti prie stovyklą organizavusios Studentų atstovybės veiklos,“ – gaunamą naudą sau ir visai organizacijai vardina mergina.

Įsimintiniausia – „Laurencija“

Pasiteiravusi apie įsimintiniausius momentus stovykloje, išgirstu kupinus juoko pasakojimus apie vietinių vaikų „svetingumą“ ir obuoliukų krušą, įspūdingą vadovų pasirodymą vakarinėje programoje, dainas prie laužo bei susivienijusių stovyklautojų „šukuojamą mišką“, kažkam pametus savo mobilųjį telefoną. Taip pat peno apmąstymams duoda ir svečių – Rektoriaus ar universitetą baigusių Alumni narių – pasakojimai ir patirtys.

Tačiau tiek pirmakursiai, tiek ir vadovai, vardindami ryškiausius prisiminimus, būtinai pamini paslaptingąją „Laurenciją“.

„Kas tai?“ – teiraujuosi.

„Tai magiškas vardas, kurį žino kiekvienas studentas, pabuvęs „Subalansuoto Fux‘o“ stovykloje,“ – paaiškina Aidas. – „Laurencija tikrai „subalansuoja“ kiekvieną. Nori susipažinti? Teks atvykti į stovyklą!“

Karolina Paškevičiūtė

Skip to content