Subalansuotas Fuksas stovyklos: „Ateini nieko nepažįstantis, o išeini su šeima“

Rugsėjo 11-12 ir 18-19 dienomis vyko tradicinės Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojamos pirmakursių stovyklos „Subalansuotas Fuksas“.

Prasidėjus mokslo metams universitete, nauji studentai turėjo galimybę pirmus studentiškus savaitgalius praleisti neformalioje aplinkoje, kartu su kitais pirmakursiais bei VDU SA savanoriais. Stovyklos dalyviai susipažino su VDU struktūra, akademiniu sąžiningumu, universiteto organizacijomis bei Lietuvos studentų sąjunga.

„Kadangi studijuoju psichologiją labai patiko tai, kad reikia dirbti komandose ir pasitikėti vienas kitu. Esi su visiškai nepažįstamais žmonėmis, bandai sulipdyti kažkokią šeimą ir tai pavyksta. Ateini nieko nepažįstantis, o išeini su šeima“,– pasakoja Gabrielė Augustinavičiūtė.

Stovykla prasidėjo nuo susipažinimo ir komandos formavimo žaidimų bei diskusijų. Vakare pirmakursiai dalyvavo simuliacijoje, kurioje tapo detektyvais aurorais ir aiškinosi Hogvartse vykstančius nusikaltimus. Lankydamiesi įvairiose magijos mokyklos vietose atlikinėjo užduotis ir rinko įkalčius, kuriais remdamiesi turėjo surasti žudiką ir išsiaiškinti jo motyvus.

„Simuliacija tokiu oru buvo iššūkis, nes lyja, visur slysti. Tikrai matosi, kad buvo įdėta daug darbo atspindint temą ir galvojant užduotis, labai patiko komandos pasitikėjimas manimi užduoties metu. Čia jautiesi, kad esi bendruomenėje, kaip šeimoje, prie bet ko gali prieiti ir kalbėtis kaip su senu draugu, nesijaučia jokių skirtumų tarp žmonių“, – dalinasi įspūdžiais antroje stovykloje dalyvavusi politikos mokslų pirmakursė Ernesta Čirvinskaitė.

Modestas Bikinas, studijuojantis ekonomiką, sako, kad tikėjosi tiesiog gerai praleisti laiką ir susipažinti su naujais žmonėmis, „tačiau gavau tikrai daugiau, buvo įdomu. Tikrai nereikia gailėti pinigų ir vieno savaitgalio, visiškai verta čia atvažiuoti“.

Tokiomis mintimis prieš paliekant stovyklą dalinosi pirmakursiai, na, o daugiau stovyklos akimirkų, nuotraukų ir video formatu, jau netrukus galėsite išvysti VDU Studentų atstovybės Facebook paskyroje.

Skip to content