Studentų iniciatyvos tęsiasi: įrengiamame Studentų skvere jau greitai pirmasis renginys

Kauno Vienybės aikštėje, prie Kauno Technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų pradėti vykdyti Studentų skvero rengimo darbai. Kuriama poilsio ir laisvalaikio erdvė, skirta visos akademinės bendruomenės nariams. O  gegužės  14 – 15 dienomis čia vyks ir pirmasis renginys – VDU Pavasario festivalis.

Pavasario festivalis – tai jau tryliktus metus iš eilės VDU Studentų Atstovybės (VDU SA) organizuojamas renginys skirtas ne tik studentams, bet ir visiems Kauno miesto gyventojams. Kasmet šis projektas propaguoja vis kitas idėjas. Šiais metais pagrindinės festivalio idėjos: ekologinis mąstymas, pilietinis atsakingumas, asmeninė saviraiška, sveika gyvensena bei akademinis sąžiningumas ir aktyvumas. Tai renginys skirtas kiekvienam, nes festivalis kasmet pasižymi renginių ir veiklų įvairove.

Pirmą kartą projektas įgyvendintas buvo 2002 – aisiais metais, iniciuojamas tuometinio VDU SA prezidento Tado Martusevičiaus. Kaip buvo tikėtasi nuo pat pradžių, Pavasario festivalis išaugo į didžiulį viso miesto renginį ir kasmet pritraukia vis daugiau susidomėjusiųjų.  2014 – ųjų metų festivalis ypatingas, nes Vytauto Didžiojo universitetas švenčia atkūrimo 25 – metį, o taip pat niekur nepradingo tradicija paminėti atstovybės gimtadienį, šiemet jau 20 – asis.

Reikėtų nepamiršti, kad ir Studentų skvero idėja iniciatoriams šovė visiškai atsitiktinai. „Pastebėjom, jog Vienybės aikštės dalis (tarp KTU ir VDU) yra aptriušusi, netvarkinga, suoliukai seni, automobiliai statomi nelegaliai. Tai nusprendėm, jog tikrai būtų smagu turėti gražią vietą, parkelį tarp universitetų, kur studentai galėtų tarp paskaitų ar po paskaitų pailsėti, pasėdėti, pasidžiaugti gražiais orais ar šiaip leisti laisvalaikį“, – sako Justinas Petkus, VDU SA prezidentas.

Tad greitai studentai galės ne tik laisvą laiką leisti sutvarkytoje, jaukioje aplinkoje, tai bus vieta, kurioje studentai galės kurti, dalintis ir tobulėti, o ir Pavasario festivalio tikslas panašus – asmeninė saviraiška ir tobulėjimas viena iš renginio idėjų. Taigi Studentų skveras jau įrenginėjamas, studentiškos iniciatyvos nelieka nurašytos, o jau visai greitai ir garsusis VDU Pavasario festivalis, kuris tarsi pakrikštys naujai įrengtą studentišką erdvę.

Skip to content