VDU studentai pasižada nenusirašinėti

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA) organizavo akciją „Pasižadu, kad nenusirašinėsiu!“ ir kvietė studentus pasirašyti akademinio sąžiningumo deklaraciją. Dokumentas apkeliavo visus universiteto fakultetus ir jį pasirašė daugiau nei du šimtai VDU studentų.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį, kad akademinis nesąžiningumas pažeidžia aukštosios mokyklos nuostatus, teisingos konkurencijos principus ir turi tiesioginę neigiamą įtaką studijų kokybei. Pasirašydamas deklaraciją kiekvienas pasižadėjo sau atsakingai žvelgti į savo kaip studento pareigas ir sąžiningai jas vykdyti.

„Manau, šis dokumentas svarbus dėl to, kad jis paskatina mokytis kruopščiau ir atidžiau, – teigia akcijoje dalyvavęs VDU pirmakursis Žygimantas Foktas. – Taip pat, pasirašydamas studentas pasiryžta tobulėti ir siekti žinių neapgaudinėdamas savęs.“

Pasak renginio organizatorės, VDU SA akademinių reikalų komiteto koordinatorės Kristinos Balčiūnaitės labai svarbu atkreipti dėmesį į nusirašinėjimo problemą, nes Lietuvos studentų sąjungos (LSS) 2017 metais atliktas tyrimas parodė, jog vos ketvirtadalis apklaustų studentų mano, kad vieši atsiskaitymai yra vykdomi sąžiningai: „Nors pasirašę deklaracija teigė, kad akademinis sąžiningumas yra savaime suprantamas dalykas, norime, kad požiūris į nusirašinėjimą pasikeistų kardinaliai: kad kiekvienas studentas suprastų, kokią neigiamą įtaką daro toks elgesys ir jo netoleruotų.”

Akademinio sąžiningumo deklaracijos pasirašymas organizuojamas jau antrą kartą ir sulaukė dar didesnio studentų susidomėjimo. Lapkričio mėnesį bus vykdomas dar vienas VDU SA projektas – „Apšvietimas“, skatinantis domėtis pokyčiais švietimo sistemoje ir puoselėti aukštojo mokslo vertybes. Jo metu studentai galės dalyvauti interaktyviose paskaitose ir laikyti akademinių žinių egzaminą.

Skip to content