Studentai, būkite budrūs sulaukę siūlymo pakeisti gydymo įstaigą!

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina studentus būti budriais ir kritiškai vertinti siūlymus prisirašyti gydymo įstaigose, kurių atstovai teigia, jog ligonių kasoms kompensuojant tam tikrų paslaugų išlaidas studentams bus taikomos lengvatos – nereikės lankyti kūno kultūros paskaitų. VLK atsiriboja nuo akcijų, kuriomis studentai kviečiami tapti gydymo įstaigų klientais ir užtikrina, kad nėra kompensuojamos jokių specialių paslaugų išlaidos, suteikiančios lengvatų aukštosiose mokyklose.

 

Į VLK kreipėsi Lietuvos studentų sąjunga, kuri šią problemą išsamiai išdėstė. Studentų teigimu, privačių gydymo įstaigų atstovai į auditorijas braunasi tiesiog paskaitų metu, už prisirašymą jų įstaigose siūlydami jaunimui įvairias dovanas, nuolaidas ir pateikdami klaidingą informaciją apie ligonių kasų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas paslaugas.

 

Studentus neramina tai, kad jie apsimeta dėstytojais, studentų atstovybės nariais ar aukštosios mokyklos administracijos atstovais ir teigia turintys iš mokslo įstaigos administracijos gautus leidimus lankytis paskaitose, bendrabučiuose bei reikalauti studentų prisirašyti jų atstovaujamose gydymo įstaigose. Be to, studentams meluojama, kad persirašiusieji bus atleisti nuo kūno kultūros paskaitų ir galės likti prisiregistravę dviejose gydymo įstaigose.
Teigiama, kad naujoje gydymo įstaigoje prisirašiusiam studentui galios „dvigubas sveikatos draudimas“, t. y. naujoje ir toje, kurioje jis buvo prisirašęs pagal nuolatinę gyvenamąją vietą, įstaigoje jam bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir visos kitos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Studentai klaidingai informuojami, kad tik prisirašiusiesiems naujoje gydymo įstaigoje bus išduodamos nemokamos medicininės pažymos.
VLK žiniomis, nemažai jaunuolių susigundo tokiais pažadais ir užpildo prašymą tapti naujos gydymo įstaigos pacientais. Problemos prasideda, kai ligos atveju tenka kreiptis į medikus. Studentai, kurie kreipiasi į buvusią gydymo įstaigą, sužino, kad čia jiems gali būti suteikta tik būtinoji medicinos pagalba, nes jie yra prirašyti kitoje gydymo įstaigoje.

 

VLK studentams pataria būti budriais, kritiškais, atsakingai tikrinti jiems pateikiamą informaciją. Studentas – tai suaugęs žmogus, turintis aiškią savo nuomonę ir mokantis ją išdėstyti argumentuotai. Todėl kiekvienas jaunuolis turėtų pats apsispręsti, ar jam reikia keisti gydymo įstaigą, kurioje jis galėtų gauti reikiamas gydymo paslaugas.

 

Pagal dabar galiojančią tvarką, norintiems vėl prisirašyti buvusioje gydymo įstaigoje anksčiau nei po šešių mėnesių, už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicininės dokumentacijos persiuntimą pasirinktai įstaigai reikia sumokėti 10 litų mokestį. Tačiau asmenims, atvykusiems gydytis į stacionarinę gydymo įstaigą, tokio mokesčio mokėti nereikia, todėl iš studentų 10 litų mokestis neturi būti imamas.

Kontaktai žiniasklaidai:

 Lina Bušinskaitė

 Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

 Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445

 El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

Skip to content