Šimtmečio „Pavasario festivalyje“ – laisvė, muzika ir ypatingi svečiai

Gegužės 9-10 dienomis Kauną užpildė laisvės, muzikos ir kūrybos šventė – vyko 17-asis „Pavasario festivalis“. Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuotame renginyje vyko susitikimai su žymiais Lietuvos visuomenės veikėjais, netrūko pramogų, o į uždarymo koncertą su „Baltuoju Kiru“ ir kitomis grupėmis susirinko tūkstantinė žiūrovų minia.

Visus renginius vienijo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis. Anot organizatorių, laisvė – pasirinkimas elgtis taip, kaip nori, todėl šventės šūkis skelbė: nori ir galima!

„Pavasario festivalyje“ ypatingas dėmesys skirtas ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui. Susitikime su jo dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene studentai sužinojo apie sudėtingą moters vaikystę, santykį su tėvu ir nepriklausomybės kainą. „Laisvę reikia branginti, nes tai nėra duotybė. Už ją reikia kovoti“,– teigė partizanų vado dukra.

Festivalio dalyviai taip pat turėjo galimybę išgirsti ultramaratonininko Aido Ardzijausko, fotomenininkės Monikos Požerskytės, renginių vedėjo Haroldo Urbonavičiaus, „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių ir maestro Donato Katkaus istorijas. Pastarasis pasakojo apie muziką ir jos svarbą Lietuvos istorijoje: „Aukštoji kultūra – tai asmenybės vystymosi menas, ji padeda suvokti savo vidinį pasaulį“.

Renginyje netrūko ir pramogų: batutas, mini golfo aikštelė, laipiojimo sienelė, VDU AJMD „Modusas“ eksperimentai, krepšinio ir stalo teniso turnyrai, ramybės kampelis – kiekvienas galėjo atrasti sau patinkantį užsiėmimą. Didelio susidomėjimo sulaukė Yatekomo greitai paruošiamų makaronų valgymo varžybos ir Nemuno saloje vykęs „Žiobarų kvidičo“ turnyras.

Pirmąjį festivalio vakarą gyvos muzikos mylėtojai rinkosi į akustinį koncertą „Pavakarys“. Jame žinomas lietuviškas dainas ir savo pačių kūrinius atliko jauni ir perspektyvūs atlikėjai.

Dvi dienas trukusios šventės „vinimi“ tapo uždarymo koncertas Rotušės aikštėje. Čia pasirodė grupės „41 rūsys“, „Flash voyage“, „jauti“, „Abudu“ ir „Baltasis Kiras“.

„Pagaliau įvyko tai, apie ką tiek laiko kalbėjome, ruošėmės ir dėl ko taip stengėmės: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį paminėjome taip, kaip norėjome! – džiaugėsi renginio organizatorė Dominyka Kurklietytė. – Tikiu, kad išlaisvinti savo norus galėjo ir kiekvienas šventės dalyvis, nes festivalis buvo itin kokybiškas.

„Pavasario festivalis“ – nuo 2001 metų organizuojamas VDU SA renginys, skirtas visai Kauno bendruomenei ir miesto svečiams.

Skip to content