Senamiestyje bus atidarytos VDU Menų fakulteto patalpos

Gegužės 21 d., trečiadienį, 11 val., Kauno senamiestyje (Muitinės g. 7) įvyks oficialus naujo VDU Menų fakulteto pastato atidarymas. Fakulteto patalpas teatralizuotai pristatys VDU vaidybos studentai, atidarymo metu veiks Matthew Andrew paroda MIMESIS. Sveikinimo žodį tars VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Nuo rudens, į daugiau nei 1 500 kvadratinių metrų išskirtinės patalpų kompozicijos pastatą įsikels naujos studijų programos „Muzikos produkcija“ studentai, taip pat čia vyks „Kūrybinių industrijų“, „Meno kuratorystės“, „Menotyros“, „Naujųjų medijų meno“ programų paskaitos.

Pasak VDU Menų fakulteto dekanės doc. dr. Inos Pukelytės, naujasis fakulteto pastatas bus skirtas ne vien paskaitoms, bet ir įvairioms viešoms veikloms. „Kadangi mūsų studijos yra susijusios su viešosiomis menų veiklomis, šiame pastate darysime įvairias menines akcijas. Vizualiųjų menų arba meno kuratorystės studentai čia galės organizuoti parodas, kurti instaliacijas, rengti kitokio pobūdžio renginius. Pastatas turi unikalų vidinį kiemą, kuris taip pat bus atviras įvairioms meninėms veikloms. Galų gale visa studentų bendruomenė čia turės erdvę, kurioje galės susitikti ir generuoti idėjas. Tai bus kūrybinių idėjų gimimo vieta“, – džiaugiasi dekanė.

Naujasis pastatas taps ir kūrybines industrijas studijuojančių bakalaurantų bei magistrantų laboratorija, kurioje bus plėtojami tyrimai. „Mūsų fakultete jau anksčiau buvo atliekami kūrybinių industrijų tyrimai, sudaromas Kauno kūrybinių industrijų žemėlapis, kuriame Senamiestis užėmė labai aktyvią vietą, tad kaip vieni iš tyrėjų, mes džiaugiamės, kad atsikeliame į tokią aktyvią vietą – atsirandame aukštųjų mokyklų, galerijų, kitokių meno įstaigų apsuptyje“, – pasakojo doc. dr. I. Pukelytė.

Naujose VDU Menų fakulteto erdvėse jau taip pat baigiamos rengti specializuotos patalpos, tokios kaip garso studija ir laboratorija, įrengta fotolaboratorija, individualios darbo vietos, skaitykla. Atvežta ir visa reikalinga nauja įranga.

Nors patalpos dar visai naujos ir kvepia dažais, jose jau šurmuliavo „Dizaino savaitės“ renginys, skirtas naujos VDU Menų fakulteto studijų programos anglų kalba „Mados dizainas“ pristatymui. Šios programos studentai įsikurs atnaujintose  ir praplėstose patalpose Vytauto prospekte.

Į naujas patalpas Muitinės gatvėje rudenį persikels ir VDU menų galerija „101“. VDU Menų fakulteto prodekanė doc. dr. Rūta Mažeikienė pažymėjo, kad galerija dar kartą pakartos savo istoriją: „Galerija „101“ kažkada atsirado iš 101 auditorijos. Taip pat ir naujose patalpose, kur irgi yra 101 auditorija, galerija tęs savo mokomąją, šviečiamąją misiją“, – pasakojo prodekanė.

Pirmoji galerijos „101“ paroda naujose patalpose bus atidaryta jau gegužės 20 d., antradienį, 17 val. Čia bus eksponuojama menininko iš Didžiosios Britanijos Matthew Andrew fotografijų paroda „Mimesis“. Fotografijų serija „Mimesis“ atskleidžia autoriaus svarstymus apie tai, kas yra realybė, žinios apie ją ir jos fotografinė reprezentacija. Fotografuodamas parodos motyvus A. Matthew abejoja mūsų gebėjimu įžvelgti skirtumus tarp originalo ir kopijos, tiesos ir fikcijos. Fotografuojami objektai yra inversiškai pakylėti modeliuojant apšvietimą ir įrėminimą. Toks pateikimas diskutuoja apie ir vaizdų, ir realybės tikrumą bei vertę.

Skip to content