Rektoriaus susitikimas su studentais

Gruodžio pirmosios dienos popietę VDU teatre vyko universiteto rektoriaus Juozo Augučio ir studentų susitikimas. Rektorius susirinkusiems studentams papasakojo apie artimiausius universiteto planus, o klausytojai turėjo galimybę paklausti rūpimų klausimų ir atvirai padiskutuoti.

Rektorius studentams plačiau papasakojo apie Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Šiaulių ir Edukologijos universitetų klasterį. Jis paaiškino, kad klasteris – tai nėra universitetų sujungimas. Kol kas tai tiesiog universitetų pasirašytas susitarimas pabandyti įvesti bendradarbiavimą tarp universitetų. J. Augutis patvirtino, kad nebus universiteto statuso keitimo ir finansinių ir panašių įsipareigojimų.

Klasterį būtų galima apibūdinti, kaip universitetų bendradarbiavimą, kai stodamas į norimą specialybę studentas galėtų pasirinkti du universitetus, tai pavyzdžiui, Klaipėdos ir VDU. Du metus ar vienus studentas mokytųsi Klaipėdos universitete, o vėliau specializuotųsi Vytauto Didžiojo universitete. Rektorius pabrėžė, kad šitas universitetų bendradarbiavimo modelis turi būti visiškai savanoriškas tiek visiems universitetams, tiek partneriams. Taip pat šis modelis nereikalauja, kad į jį būtų įtrauktos visos universiteto specialybės, galbūt tik tokios, į kurias stoja mažai studentų. Juo siekiama aukštųjų mokyklų veiklų ir programų optimizavimo. Esmė, kad regionuose išliktų universitetai, manoma, kad universitetų bendradarbiavimas galėtų atnešti daugiau naudos ir studentai turėtų platesnį priėjimą prie kokybiškų studijų.

Dar viena nauja idėja paminėti per susitikimą – lietuviškoji Erasmus programa. Tai galimybė studentams pabandyti pastudijuoti nebūtinai užsienio, tačiau ir skirtinguose Lietuvos universitetuose. Rektorius pasakojo, kad galbūt ši idėja bus pradėta įgyvendinti jau nuo ateinančio pavasario semestro arba nuo 2016 metų rugsėjo mėnesio.

Diskusijos pabaigoje rektorius pabrėžė, kad jam labai svarbi yra VDU bendruomenės nuomonė, todėl studentai turintys klausimų ar pasiūlymų raginami kreiptis į rektorių, kuris pažadėjo mielai atsakysiąs į visus rūpimus klausimus.

Nuotraukų autorius – Jonas Petronis

Skip to content