Prisiminimai iš "Subalansuoto fux'o" stovyklos

Rugsėjo 6-7 bei 13-14 dienomis daugiau nei pusketvirto šimto Vytauto Didžiojo universiteto pirmakursių turėjo galimybę praleisti nepamirštamą savaitgalį VDU Studentų atstovybės (toliau VDU SA) organizuotoje stovykloje „Subalansuotas fux‘as 2014“. Kaip ir buvo žadėta, šie savaitgaliai ilgam išliks pirmakursių atmintyje.

 

Stovykla— būdas susipažinti ir pasisemti naujos patirties

Skirtingai nei kitų universitetų pirmakursių stovyklose, organizatorių tikslas nebuvo pasijuokti ar pažeminti „fuksus“. Savaitgaliai buvo skirti supažindinti naujai „iškeptus“ studentus su universiteto vertybėmis, studentišku gyvenimu, suteikti galimybę pabendrauti su aukštesniųjų kursų studentais bei geriau pažinti vieniems kitus, kad universiteto koridoriuose galėtų jaustis lyg namuose ir matyti pažįstamus veidus, primenančius turiningai praleistą savaitgalį.

 

Nuo šių metų stovykla prieinama ir negalią turintiems studentams

Išskirtine stovyklą padaro ir tai, kad šiais metais tiek pati stovyklavietė, tiek programa kiek įmanoma labiau yra pritaikyta neįgalių studentų poreikiams, kurių šiame universitete mokosi daugiausiai (lyginant su kitomis aukštosiomis mokyklomis). „Stengiantis integruoti negalią turinčius studentus,  teko kruopščiai apmąstyti, kaip stovyklos programą padaryti kuo priimtinesnę bei įvairesnę, tačiau kartu nereikalaujančią didelio fizinio pajėgumo“,— patirtimi dalinasi VDU SA viceprezidentė Lina. Mėginta pasitelkti įvairius komandinius bei pasitikėjimo žaidimus ir diskusijas.  Pasak VDU SA nario Martyno, turinčio regėjimo bei judėjimo negalias: „Tai puiki proga įsilieti į kolektyvą, susipažinti su būsimais kursiokais ir ne tik, o didžiausias pliusas— smagiai praleistas laikas. Labai džiaugiuosi Studentų atstovybe, kad ji ryžosi šiam žingsniui bei tikiuosi, kad ir toliau viskas eis tik geryn.“

Ši naujovė yra puikus iššūkis ne tik neįgaliesiems ar vadovais buvusiems VDU SA nariams, tačiau visiems dalyvavusiems, kadangi įvairių užsiėmimų metu grupelėse buvo diskutuojama apie toleranciją, noriai dalinamasi patirtimi bei pabrėžiama, kad visi esame lygūs. Dėl šių priežasčių, sutikus universitete ar kitoje aplinkoje žmogų su negalia, nekils klausimų, kaip elgtis.  „Yra svarbu išaiškinti, kad asmenys su negalia nėra išskirtiniai, jiems reikia to paties, ko ir visiems kitiems“,— kaip teigia VDU SA prezidentas Justinas Petkus.

 

„Subalansuotas fux‘as“ šiemet tapo Hogvartso magijos mokykla

Visa stovyklos programa buvo paremta motyvais iš filmų apie Harį Poterį. Pradedant išvykimu iš 9 ¾ perono bei atvykimo į Hogvartsą. O kaip gi garsioji magų mokykla be paskirstymo į koledžus kepurės, direktoriaus Dumbuldoro, burtų, ateities spėjimo, transfiguracijos bei kitų pamokų, kuriomis buvo apipinta visa simuliacija, vykusį šeštadienį popiet. Jos metu pirmakursiai mokėsi apie universiteto istoriją, kaip atpažinti įvairius augalus, pasitikėti vieni kitais statant keisčiausias figūras, dirbti kaip komanda ieškant paskirtų daiktų bei atlikti kitas užduotis. Simuliaciją vainikavo VDU SA jau pamėgtas kvidičo žaidimas, sukėlęs pačias linksmiausias emocijas tiek žaidusiems, tiek palaikiusiems už aikštelės ribų.

Taip pat stovyklos metu „fuksai“ turėjo galimybę pabendrauti su VDU rektoriumi Zigmu Lydeka, Studentų atstovybės alumni, Studentų reikalų tarnyba, Verslo ir praktikų centro atstovais, svečiais iš Lietuvos studentų sąjungos. Paskaitas pirmakursiams vedė VDU prof. Jonas Ruškus, Lietuvos atstovas Jungtinių tautų neįgaliųjų teisių komitete, bei Gintaras Steponavičius, buvęs Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras, seimo narys bei Lietuvos šaulių sąjungos narys.

 

Prisiminimai visam gyvenimui

Paklausus pirmakursių apie savaitgalį visi sutartinai šypsosi. Visiems įsiminė žaidimai grupelėse, vyresniųjų pasakojimai apie universitetą bei asmenines patirtis, simuliacija, vakarinis atstovybės narių pasirodymas bei dainos prie laužo, suvienijusios visus stovyklos dalyvius. Kiekvienas išvyko pasisėmęs vis kitokių potyrių ir žinių. Tačiau be viso to „fuksai“ dar ilgai prisimins vardą „Laurenciją“, šūkį „Sveiks tamsta!“, o savaitgalį drauge praleidusius žmones nuo šiol galės vadinti draugais.

Skip to content