Prisidėk prie VDU SA egzaminų stebėjimų. Tapk savanoriu-stebėtoju!

Akademinis sąžiningumas – viena dažniausiai girdimų frazių artėjant atsiskaitymams. Būtent jų metu VDU Studentų atstovybė (VDU SA) organizuoja egzaminų stebėjimus, kuriuose stebėtojais gali tapti visi norintys studentai.

Akademinis sąžiningumas tai sąvoka, itin dažnai naudojama aukštosiose mokyklose. Pagrindinė jo esmė – VDU Etikos kodekso laikymasis. Kaip teigia VDU SA akademinių reikalų koordinatorė Vitalija Jakubaitytė, akademinis nesąžiningumas tai bet koks veiksmas atsiskaitymo metu, kuomet studentas turi intenciją naudotis ne tik savo žiniomis: žvilgčiojimas į kursioko darbą, naudojimasis telefonu, išmaniuoju laikrodžiu ar bet kokiais kitais informacijos sklaidos šaltiniais.

Būnant akademiškai nesąžiningu studentas rizikuoja gauti skolą iš atsiskaitomojo dalyko. Dėl šios priežasties, neišsitaisius skolos, studentas rotacijos metu gali prarasti valstybės finansuojamą vietą, o baigiamųjų kursų studentai gali prarasti galimybę gintis baigiamąjį darbą. Taip pat toks neetiškas studento elgesys gali būti perduodamas etikos komisijai, kuri išanalizavusi situaciją gali priimti sprendimus nuo asmeninio įspėjimo iki išmetimo iš universiteto be teisės sugrįžti.

Siekiant padėti dėstytojams ir išvengti akademinio nesąžiningumo atvejų, VDU SA vykdo egzaminų stebėjimą.  Patys studentai gali tapti stebėtojais ir prisidėti prie akademinio sąžiningumo užtikrinimo artėjančios pavasario egzaminų sesijos metu. Akademinių reikalų koordinatorė, paklausta apie egzaminų stebėjimo svarbą, teigė, kad „būtent šie stebėjimai užtikrina akademinį sąžiningumą bei palengvina darbą dėstytojams-egzaminuotojams. Kuomet auditorijoje sėdi daugiau nei šimtas studentų, gana logiška, kad kiekvieno nusirašančio pagauti neišeina, nebent egzaminą stebi daugiau nei vienas ar du žmonės. Tam ir reikalingi žmogiškieji ištekliai, kitaip tariant, studentai-savanoriai, pro kurių akis nepraslysta nei vienas bandymas būti akademiškai nesąžiningu“.

Akademinis sąžiningumas yra svarbi universiteto bei studentų atstovybės vertybė. „Tikiu, kad tai turėtų būti ir kiekvieno akademinės bendruomenės nario vertybė, kadangi, mano nuomone, tai padeda studentams pasiekti tikslo, su kuriuo jie ateina į aukštąją mokyklą – žinių, kurios padeda ateityje kuriant savo karjera“, – mintimis dalijosi VDU SA prezidentė Emilija Drabužinskaitė.

Pavasario semestro egzaminų sesijos metu bus vykdomas egzaminų stebėjimas, o akademinį sąžiningumą jų metu užtikrinti padės savanoriai studentai-stebėtojai. Jais tapti gali kiekvienas studentas.

Norint tapti studentu-stebėtoju reikia užpildyti šią anketą. 

Anketą pildyti galima iki balandžio 28 dienos. Su užsiregistravusiais studentais bus susisiekta asmeniškai.

Kilus klausimams, kreiptis el. paštu: akademai@vdusa.lt.

Skip to content