Praūžė „Moksleivi, pabūk studentu“ savaitė

Balandžio 4–8 dienomis Vytauto Didžiojo universitete lankėsi ir su studentišku gyvenimu pažintį pradėjo moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Projekto „Moksleivi, pabūk studentu“ dalyviai lankėsi paskaitose, dalyvavo po paskaitinės VDU Studentų atstovybės organizuojamose veiklose bei bendravo tiek tarpusavyje, tiek su vyresniais studentais ir dėstytojais.

Dalyvaudami paskaitose moksleiviai galėjo geriau susipažinti bei išbandyti norimą studijų programą, pabendrauti su dėstytojais ir studentais. Projekto dalyviai pokalbyje su Studijų prorektore Simona Pilkiene ir Studijų departamento direktoriumi Mantu Simanavičiumi daugiau sužinojo apie universiteto vidų ir Artes liberales. Antradienio vakarą vykusios organizacijų mugės metu galėjo susipažinti su dalimi VDU veikiančių studentiškų organizacijų ir projekto organizatoriais – VDU Studentų atstovybe. Pažintis su VDU nesibaigė ties administracija ir organizacijomis. Dalyviai sužinojo apie akademinį sąžiningumą, universiteto teikiamas karjeros galimybes, skirtumus tarp mokyklos ir universiteto bei Lietuvos studento pažymėjimą. Na, o visas įgytas žinias užtvirtino protmūšio metu. Taip pat moksleiviai pažino Kauno miestą ir VDU fakultetus dalyvaudami orientacinėse varžybose.

 „Labai daug naujų dalykų, naujų žmonių. Pirmadienį galvojau, kad nekartočiau, bet dabar, po savaitės, kartočiau šias dienas daug kartų,“ – paklausta apie projektą mintimis dalinasi Onuškio Donato Malinausko gimnazijos moksleivė Ugnė Okunevičiūtė. Jai antrina ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos vienuoliktokė Emilija Maciukevičiūtė: „Šeštadienį nenorėjau važiuoti, galvojau nesusidraugausiu su niekuo, bus nefaina, bet dabar gaila su visais atsisveikinti.“ Merginos pasakoja, kad be viso laiko, praleisto kartu su kitais moksleiviais, įsiminė ir universitetas. Tapo aiškiau, kaip vyksta paskaitos, studijų procesas VDU ir koks yra gyvenimas bendrabutyje.

„Po 4 metų pertraukos sugrįžęs projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ buvo įgyvendintas taip, kaip įsivaizdavome, – pasakoja Organizacinių reikalų koordinatorė Santa Vozbutaitė – turbūt negaliu teigti, jog viskas vyko be priekaištų, vis dėlto ko pasimokyti tikrai yra, tačiau nuostabios komandos darbo dėka visos problemos buvo sprendžiamos laiku ir vietoje.“ Santa džiaugiasi, kad projekto metu moksleiviai galėjo išbandyti studentišką gyvenimą, užmegzti naujas pažintis bei susipažinti su norimomis studijų programomis.

Skip to content