Praūžė jau penkioliktasis „Pavasario festivalis“

Gegužės 12 dieną baigėsi tradicinis akademiškiausias studentiškas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės (SA) organizuojamas „Pavasario festivalis“, kuris šiais metais buvo ir Kauno miesto reprezentacinis renginys. Festivalis apjungė verslumo, socialinio atsakingumo, į akademiškumą orientuotus, pramoginius ir sporto renginius, o jo šūkis – „Net vasara pavydi!“ – nuolatos skambėjo visame mieste.

Festivalis vyko dvi dienas (gegužės 11-12 dienomis), kurių metu ne tik VDU studentai, bet ir miesto gyventojai ar svečiai buvo kviečiami dalyvauti įvairiausiose veiklose. Pirmąją šventės dieną pradėjo atidarymo eisena su Karinių oro pajėgų orkestru. Eisena prasidėjo nuo Vilniaus g. (ties požemine perėja) ir tęsėsi iki pat Studentų skvero. Studentų skvere festivalio dalyvių laukė tokios pramogos kaip knygų mugė, nuolat veikianti chill zona (kurioje buvo galima žaisti įvairius žaidimus ir laimėti puikių prizų ar tiesiog pailsėti ir pasiklausyti geros muzikos), žmones judino šokiai kengūros.lt, vyko VDU Verslo praktikų centro organizuojamos verslumo kūrybinės dirbtuvės (Lego Serious Play). Taip pat daug dėmesio susilaukė krepšinio turnyras, workshop‘ai (buvo galima pasidaryti laikinų tatuiruočių, pasigaminti kaleidoskopą, veltinio papuošalų, magiškų pakabukų. Žmonės turėjo galimybę išsidekoruoti savo marškinėlius ar mėgautis įvairių arbatų rūšimis). Savo kampelius turėjo ir žmones įvairiais eksperimentais domino VDU AJMD „Modusas“ ir VDU Informatikos fakulteto studentai.  Na, o besidomintys teatru ar kinu rinkosi į paskaitą su Eimučiu Kvosčiausku, kurioje aktorius pasakojo apie tai, koks yra tikrasis scenos žmogaus veidas. Sporto entuziastus kvietė „Bubble football“ turnyras. Vakare vyko „Kito kampo“ pasirodymas, sukvietęs pilnutėlę VDU Didžiąją salę, na, o dieną užbaigė filmų vakaras, kuriame buvo rodomi pačių universiteto studentų kurti filmai.

Antroji diena tikrai nenusileido pramogų gausa. Visą dieną aktyviai veikė įvairios socialinės bei akademinės akcijos ir veiklos, tokios kaip kraujo donorystė, „Prikalk problemą“, diskusija „Sėkmės istorija“ (savo istoriją pasakojo modelis Aušra Peka), „Akademinis išbandymas“ (jo metu žmonės turėjo galimybę pasitikrinti, kaip gerai žino apie Lietuvos švietimo sistemą), filmo „Filadelfija“ peržiūra ir diskusija, debatai su LSS viceprezidentu Andriumi Zaličiu (tema: „Mes leistumėme mokyklos absolventams stoti į aukštąsias mokyklas tik po 1 metų pertraukos?“). Susidomėjimo sulaukė ir paskaitos su Mantu Bertuliu ir Ryčiu Zemkausku, Zumba šokių pamokos, originalusis Kvidičo turnyras. O festivalį su trenksmu užbaigė uždarymo koncertas, kurio metu scenoje pasirodė grupės „Sirupas“ , „E.G.O“, „Wolfsome“ ir, žinoma, „G&G Sindikatas“.  Galimybės atvykti neturėję žmonės galėjo stebėti tiesioginę transliaciją per DELFI TV.

Pasak VDU SA atstovės ryšiams su visuomene Rūtos Šerpytytės, šių metų festivalis puikiai atitiko savo skleidžiamą idėją – buvo socialiai atsakingas ir tikrai akademiškiausias studentų festivalis ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. „Jau penkiolika metų pozicionuojam festivalį, kaip akademiškiausią, nors dažniausiai orientuodavomės į pramoginius renginius. Šiais metais tiek organizacinio komiteto darbas, tiek žmonių susidomėjimas parodė, jog studentams rūpi ne tik pramogos.“ – sako Rūta. Pagrindinė festivalio organizatorė Viktorija Šaulytė taip pat pasidalino savo mintimis apie praėjusį renginį: „Šiais metais reprezentaciniu Kauno miesto renginiu tapęs Pavasario festivalis nuaidėjo su trenksmu. Buvo labai gera matyti tiek daug, aktyviai įvairiausiose veiklose dalyvaujančių žmonių, kurių veidai nuolatos buvo papuošti šypsenomis. Džiugu, kad mūsų idėjos patiko žmonėms, o jie savo dalyvavimu jas visiškai išpildė. Manau, galiu drąsiai sakyti, kad tai buvo vienas geriausių festivalių per visus 15 metų!”

Festivalį įvertinti kviečiame čia.

Festivalio pirmosios dienos akimirkos.

Festivalio antrosios dienos akimirkos.

 

Skip to content