Pirmoji projekto ,,Moksleivi, pabūk studentu“ savaitė

Šiandien baigėsi pirmoji jubiliejinio, jau penktojo, projekto ,,Moksleivi, pabūk studentu“ savaitė. Joje dalyvavo 45 laimingieji moksleiviai, kuriems nusišypsojo sėkmė save išbandyti studento amplua. Šis projektas truks dar dvi savaites, kuriame dalyvauti turės galimybę atrinktieji kandidatai iš 600 norinčiųjų.

Šią savaitę moksleiviai susipažino su universitetu, dėstytojais, dalyvavo paskaitose, seminaruose. Specialybinių dalykų paskaitose gilino žinias dominančiose profesijose, o bendrose paskaitose susipažino su bendromis universiteto taisyklėmis. Taip pat buvo aprodomi bendrabučiai bei kiti studentiško gyvenimo ypatumai.

Užklasinės veiklos metu moksleiviai dalyvavo įvairiuose Studentų Atstovybės organizuojamuose renginiuose, tokiuose kaip – neformalios paskaitos su dėstytojais, susitikimas su universiteto rektoriumi Zigmu Lydeka, karaokė vakarai ir protmūšiai. Studentų Atstovybė supažindino mokinius su savo darbais iš arčiau bei komitetų veiklomis.

,,Gavome labai daug žinių. Sužinojome ką reiškia koliokviumai, kreditai ir kiti universitete svarbūs terminai, kurie anksčiau buvo mistika. Šis projektas praplėtė mūsų suvokimą apie svajojamą politikos specialybę, dėstytojai buvo labai įdomūs. Manau, kad dabar tikrai rinksimės būtent šią specialybę“,- teigė dvi projekto dalyvės Inesa ir Bernadeta apibendrinus šios savaitės įspūdžius.

Taip pat kalbinome Vytauto Didžiojo Universiteto Studentų Atstovybės prezidentą Justiną Petkų. Kaip prezidento akimis atrodo šis projektas, ar pats Justinas dalyvautų šiame projekte, jeigu dar būtų studentas ir kodėl. ,,Šis projektas geriausia galimybė pabūti studentais ir suprasti, kas yra aukštasis mokslas, universitetas ir pažiūrėti ar moksleivis nori sieti ateitį su tam tikra specialybe ir aukštuoju mokslu. Jeigu aš bučiau turėjęs galimybę, pats tikrai dalyvaučiau, nes būtų buvę lengviau apsispręsti ką aš noriu studijuoti. Patirtis rodo, kad įstojau į filosofijos programą ir po pusmečio supratau, kad tai ne man. Teko pereiti į kitą programą – viešąją komunikaciją. Šio projekto dėka būčiau iš karto pataikęs ten kur tikrai norėčiau.“

Taigi pasibaigus pirmajai savaitei galime pasidžiaugti, kad moksleiviai liko patenkinti ne tik veiklos programa, tačiau ir gavo daug žinių bei neįkainojamos patirties. Džiaugiamės, kad pateisinome moksleivių bei būsimų studentų lūkesčius, todėl su nekantrumu laukiame naujų moksleivių su kuriais praleisime dar dvi savaites. Projektas ,,Moksleivi, pabūk studentu“ tai nauji įspūdžiai ne tik moksleiviams, bet ir studentams.

Skip to content