Pirmakursių stovykla – geriausias studijų pradžios įvykis

Rugsėjo 19–20 dienomis įvyko tradicinė Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojama pirmakursių stovykla „Subalansuotas fuksas“.

Prabėgus įvadinei savaitei universitete, pirmakursiai turėjo galimybę savo pirmąjį studentišką savaitgalį praleisti kitokioje, neformalioje aplinkoje. Vievio rajone vykusioje stovykloje pirmakursiai iš arčiau susipažino su VDU struktūra, studentišku judėjimu bei naujais universiteto draugais, klausėsi VDU SA alumni bei studentų iš užsienio paskaitų.

„Man labai patiko ši stovykla, visi joje buvę žmonės bei veiklos, – įspūdžiais dalinosi Sociologijos ir antropologijos pirmakursė Irmina Švedaitė. – Nustebino žygis, kuris pareikalavo nemažai jėgų ir tai, kad tiek daug skirtingų žmonių gali dirbti ir bendrauti komandoje. Man atrodo, kad tai buvo geriausias įvykis, kuris galėjo nutikti studijų pradžioje.“

Stovykla prasidėjo nuo susipažinimo žaidimų, komandos formavimo užduočių bei įvairių diskusijų grupelėse. Vakare vyko simuliacija „Išlikimas“, kurios metu pirmakursių laukė išbandymai, kuomet reikėjo pademonstruoti komandoje per dieną išmoktus dalykus: „Išlikimo“ salos gentys varžėsi tarpusavyje, atlikinėdamos salos senbuvių sugalvotas užduotis, dalyvavo aukcione bei atliko genčių pasirodymus, taip įrodydamos savo genties pranašumą.

„Man didžiausią įspūdį paliko renginio organizuotumas bei užsiėmimai, – pasakojo Viešosios komunikacijos pirmakursis Martynas Bereiša. – Pajaučiau, kad buvo atsižvelgta į tai, jog visi esame skirtingi ir nevienodai drąsūs, pasireikšti nepažįstamų žmonių aplinkoje. Tačiau manau, kad visi fuksai puikiai praleido laiką. Be abejonės, tai vienas įsimintiniausių renginių, kuriuose teko dalyvauti.”

Atslūgus emocijoms po „Subalansuoto fukso“ stovyklos, kviečiame pirmakursius (ir ne tik) atvykti į VDU SA komitetų mugę, kurios metu bus pristatomos komitetų veiklos, į kurias bus galima užsiregistruoti. Mugė vyks rugsėjo 24 d. (ketvirtadienis), VDU Didžiosios salės foje.

Skip to content