Pilietiškumo skatinimo kampaniją „Man ne dzin”

Lietuvos jaunimas sieks madingai „perrengti” rinkimus

Šiemet rinkimai Lietuvoje bus spalvingesni ir madingesni nei visuomet. To sieks Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) vykdydama informacinę pilietiškumo skatinimo kampaniją „Man ne dzin”. Jos metu jaunimas bus kviečiamas aktyviai dalyvauti gegužę vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose.

„Jau dvidešimt metų Lietuvoje rinkimai „rengiasi” nuobodžiai ir pilkai. Balsavimo erdvė jaunam žmogui – nuobodi ir neįkvepianti, jis paprasčiausiai nenori ten būti. Sieksime tai pakeisti, rinkimams suteikti bent šiek tiek spalvų ir taip į balsavimo vietas gegužės mėnesį pritraukti daugiau jaunų žmonių”, − sako Mantas Zakarka, LiJOT Prezidentas.

Jo teigimu, Lietuvoje piliečiai iki trisdešimties metų retai naudojasi balsavimo teise. Praėjusiuose rinkimuose savo valią išreiškė mažiau nei penktadalis jaunų šalies piliečių.

„Naivu tikėtis, kad jauni žmonės, anksčiau nedalyvavę rinkimuose, tiesiog nuspręs šį kartą juose sudalyvauti. Reikia sukurti daugiau priežasčių jiems ateiti. Viena iš jų gali būti įdomi, kūrybiška, nestandartinė balsavimo erdvė ar jos akcentai. Šiemet pabandysime į rinkimus įvesti bent vieną naują akcentą – dizainerių sukurtas balsavimo kabinų užuolaidas. Tai bus pirmas mažas žingsnis siekiant padaryti patrauklias rinkimų apygardas jaunimui “, – sako M. Zakarka.

Kampanijos „Man ne dzin” organizatoriai prie iniciatyvos sukurti madingą balsavimo erdvę kviečia prisijungti visus Lietuvos dizainerius. Geriausi ir įdomiausi pasiūlymai bus pagaminti ir pakabinti įvairiose Lietuvos rinkimų apygardose.

Originalių balsavimo kabinų užuolaidų maketus kviečiame siųsti iki balandžio 18 d. el. pašto adresu: mnd@lijot.lt.

 

Reikalavimai balsavimo kabinų užuolaidų dizaino maketams:

–  naudoti tik Lietuvos Respublikos vėliavos spalvas  –  geltoną, žalią ir raudoną − bei juodą ir baltą;

– maketuose negali būti naudojama Lietuvos Respublikos įstatymais draudžiama simbolika ir simboliai, tiesiogiai siejami su rinkimuose dalyvaujančiomis politinėmis partijomis ir kandidatais;

–  maketai turi būti pateikti PDF formatu.

 

 „Man ne dzin” – tai nepolitinė informacinė pilietiškumo skatinimo kampanija, kurios ištakos siekia dar 2004 metus, kai Lietuvos piliečiai pirmą kartą dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose. Tuo metu LiJOT kartu su savo organizacijomis ėmėsi iniciatyvos skatinti jaunimo pilietiškumą, naudojimąsi balsavimo teise ir Europos Sąjungos demokratiškumo vertybes. „Man ne dzin“ jau 10 metų organizuojama prieš kiekvienus nacionalinius ir Europos Sąjungos rinkimus, skatinant jaunus žmones balsuoti ir aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, pateikianti pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje, leidžianti gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikianti jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.

 

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)

Tel. (8-5) 279 1014

El. p. informacija@lijot.lt

Skip to content