Pavasariškiausio renginio įkvėpti…

Paskutinis mokymosi mėnuo (neskaitant sesijos) jau čia pat – ir kur tas laikas dingsta… Spėji užsimerkti ir atsimerkti, žiūrėk – jau kita diena. Nors mes nesame laiko valdovai, tačiau vis tiek visi su nekantrumu laukiame pačio smagiausio renginio „Pavasario festivalis”, kuris šiemet yra itin atsinaujinęs ir savo programa sudomins kiekvieną! Tad neskubėdami ir įkvėpus gurkšnį gaivaus pavasariško oro gūsio, sėdėdami kur ant suoliuko bei šildydamiesi saulutėje, paskaitykime šių trijų merginų mintis, kurios mums leis šiek tiek pažvelgti į patį linksmiausią festivalį kitomis akimis.

LINA PAULAUSKAITĖ

Linejka

• Dažniausiai vadinama tiesiog Linute
• Mylimiausios gėlės – frezijos
• Studijuoja anglų filologiją, nors svajojo apie renginių organizatorės specialybę
• Gyvenime jai svarbiausia šeima ir artimiausi draugai. Dėl jų aukotų viską
• Metus skaičiuoja nuo vieno „Pavasario festivalio“ iki kito

Kalbėjimasis su savimi man asocijuojasi su lengvais šizofrenijos požymiais ir tikriausiai dėl to gana skeptiškai žiūrėjau į šį naują straipsnio kūrimo būdą… Klausinėti, diskutuoti ir kritikuoti kitą žmogų visuomet atrodo lengviau negu stoti akis į akį su pačiu savimi, tačiau šiandien to neišvengsiu. Taigi štai mano 3 klausimai sau. Apie save. Apie gyvenimą. Apie „Pavasario festivalį“.

Kada pirmą kartą susidūrei su šiuo festivaliu ir kodėl šiandien būtent TU koordinuoji festivalio organizacinius darbus? Su šiuo festivaliu asmeniškai susidūriau 2011 metų žiemą, kai dar būdama VDU Studentų atstovybės „fukse“ prisijungiau prie organizacinės grupės. Tais metais buvau tik pagalbinis žmogeliukas, prisidėjęs prie mažiausiai pastebimų darbų: dekoracijų rengimo, atlikėjų pasitikimo, vandens nešiojimo ir panašiai. Praėjusiais metais teko imtis pagrindinės organizatorės darbo. Dėka darbščių žmonių, taip pat kaip ir aš gyvenusių šiuo festivaliu, mes sukūrėme didelę šventę visai VDU bendruomenei ir net Kauno miestui.

Kodėl ėmiausi to ir šiemet? Nes manau, kad mesti iššūkį sau ir perspjauti praėjusių metų festivalį yra milžiniška motyvacija. O taip pat tai puiki proga kaip ketvirtakursei trinktelėti durimis prieš perduodant šio festivalio organizacinį darbą kitam žmogui.
Koks bus šių metų „Pavasario festivalis“? Kiekvienais metais „Pavasario festivalis“ būna kitoks. Šiemet jis toks dėl pasikeitusios ir atjaunėjusios organizacinės komandos, dėl daugybės naujų renginių, kurie neturi alternatyvų Lietuvoje, pavyzdžiui, „Kvidičo“ turnyras. Taip pat jis kitoks, nes yra dedikuotas mūsų universiteto 25-mečiui bei Studentų atstovybės dvidešimtajam jubiliejui. Juk tai būna labai retai, kada turime tiek svarbių progų švęsti ir būti drauge!
Kas tau yra „VDU Pavasario festivalis“? Man „Pavasario festivalis“ yra pusė metų įtempto darbo, daugiau nei 60 atsidavusių žmonių komanda, trys dienos nuostabiausio ir studentiškiausio renginių tinklelio, nesibaigiantys atsiminimai, nuotraukų albumai, tūkstančiai šypsenų ir šokančių žmonių Vienybės aikštėje…

ERIKA GUDLIAUSKAITĖ

Erika

• Mergina, kurią lengviau sudominti kalbomis apie sportą nei apie naujas dietas ar makiažo subtilybes
• Yra visiškai pamišusi dėl krepšinio
• Geriau neduokite jai valgyti, leiskite pašnekėti – kalbėti turbūt galėtų 24 valandas per parą ir tikriausiai apie bet ką
• Jei per mėnesį neperskaito nei vienos knygos – jis iššvaistytas veltui
• Nors taip ir neatrodo, širdyje yra tikra rokerė – didžiausia jos svajonė, kad galėtų grįžti į tuos laikus, kai gyvavo tokios grupės kaip „Queen“ ar „Led Zepelin“

Atstovybėje esu jau trejus metus. Ir kaip šiandien pamenu pirmąsias savo dienas. Nuo pat pradžių visi „seniai“ sakė, kad smagiausias laikas atstovybėje, tai „Pavasario festivalio“ organizavimas, todėl labai jo laukiau. Šių metų festivalis man jau trečiasis. Prieš pradedant šį renginį ilgai savęs klausinėjau, ar jis dar gali mane sudominti? Pradžiuginti? Dabar, kai darbai jau įsibėgėjo, galiu drąsiai atsakyti: TAIP! Vesti paskaitų atvyksta be galo įdomūs žmonės, o uždarymo koncerte gros mėgstamiausios mano grupės. Aišku, festivalis turi būti pritraukiantis ir patikti ne tik mums, bet ir visai VDU bendruomenei, todėl iš karto kyla klausimas: ar mes vis dar įdomūs? Atsakymo ilgai ieškoti tikrai nereikia. Kas dar gali pasiūlyti tokį platų spektrą skirtingų veiklų… Nuo paskaitų iki socialinių akcijų. Nuo teatro netradicinėse erdvėse iki grandiozinio uždarymo koncerto. O kur dar krepšinio turnyras, irklenčių varžybos bei pirmasis Lietuvoje kvidičo čempionatas. Programa įspūdinga, o galvoje lyg mažas kirmėliukas kirba klausimai: ar viskas pavyks? Ar spėsime pasiruošti? Ar viskas bus taip, kaip tikimės? Klausimai, į kuriuos atsakymus rasti sunku. Viena vertus, kodėl turėtų nepavykti: komanda kaip niekad darni, darbai vyksta puikiai, tačiau tikruosius atsakymus į šiuos klausimus gausime tik gegužės 14-15 dienomis, kai vyks pats „Pavasario festivalis“. Na, bent jau kol kas esu tikra: nusivilti neteks.

MONIKA KARPAVIČIŪTĖ

Monika

• Nėr dienos be šokolado
• Metus niekas nepasodina po stalo futbolo stalu (ir nepasodins!)
• Žaisdama Mortal Combat (xbox žaidimą) tuo pačiu metu sugeba atsistoti, išsigąsti, padaryti bent 5 pritūpimus
• Pasako 10 000 žodžių per minutę
• Senatvėje garantuotai kentės nuo juoko raukšlių
Kurio „Pavasario festivalio“ renginio lauki labiausiai? Kvidičo. Kol kas. Kažkaip smagu įsivaizduoti 5 žmones apžergusius šluotas ir lakstančius po Nemuno salą. Ir aukso šmaukštą noriu pamatyti! Tokį visą auksinį, apsitempusį kokiomis blizgiomis timpomis ar trumpikėmis ir sprunkantį nuo kitų žaidėjų. Garantuotai vienas smagiausių renginių.
„Pavasario festivaliui“ suorganizuoti reikia labai daug žmogiškųjų išteklių. Kas tokia yra A komanda? Labai geras klausimas. Teoriškai A komanda yra visi stipriausi, aktyviausi, pareigingiausi atstovybės vyrai, kurie per „Pavasario festivalio“ dienas nešioja kolonėles, aparatūrą, sunkius stalus… O štai praktiškai, tai yra atstovybės panelės, kurios neprisiskambina vyrams ir turi viską daryti pačios. Taip kad vyrai, pumpuokite raumenis ir ruoškitės, nes šiemet taip nebus.
Kaip nepraleisti „Pavasario festivalio“? Galiu drąsiai sakyti – NEĮMANOMA jo praleisti. „Pavasario festivalis“ šiemet bus ryškus, spalvingas ir garsus… apie jį išgirsime likus šiek tiek mažiau nei mėnesiui iki paties renginio. Jis bus visur: gatvėse, universitete, bendrabučiuose…

Beskaitant kiekvienos merginos atsakymus atsirado nenumaldomas noras kuo greičiau sulaukti šio „Pavasario festivalio“ ir apsilankyti kiekviename jo renginyje! Kviečiu ir jus prisijungti bei nepraleisti nė vienos programos dalies (nors kur tau, renginių tiek daug, kad net keli yra tuo pačiu metu… tačiau manau kiekvienas išsirinks sau labiausiai patinkantį bei pritraukiantį). Pati be galo noriu pamatyti Kvidičo varžybas („Harį Poterį” esate skaitę, huh? O jei ne, suskubkite tai padaryti ir tada žinosite, apie ką čia kalba eina) – bus taip įdomu visa tai žiūrėti, o ir juoko, tikiu, netruks… Tad į parankę įsikabinkite sau po draugą kitą ir visi atskubėkite pasitikti „Pavasario festivalio“ drauge. Iki susitikimo jame!
P.S. Tikiu, įspūdžiai jums išliks visiems metams iki kito šio didžiojo renginio, o ir minčių bus begalė, kurios tarsi koks sūkurys suksis jūsų galvoje. Tad pasilinksminkite ir pajuskite šią pavasarišką nuotaiką. Lauksime jūsų festivalyje!

AUTORIUS : Evelina Stepšytė

 

Skip to content