Pavasariškiausias festivalis sugrįžta į miestą!

Jau gegužės 14 – 15 dienomis į Kauno Studentų skverą (Vienybės aikštę) sugrįžta „VDU Pavasario festivalis“! Tai jau tryliktus metus iš eilės Vytauto Didžiojo universiteto studentų atstovybės (VDU SA) organizuojamas projektas, suburiantis ne tik studentus, bet ir visą Kauno miesto akademinę bendruomenę. Šių metų festivalio pagrindinės idėjos: pilietinis atsakingumas, asmeninė saviraiška, sveika gyvensena bei akademinis sąžiningumas ir aktyvumas. Tai festivalis, kasmet pasižymintis renginių ir užsiėmimų gausa.

Pirmoji diena

Gegužės 14 – ąją, pirmąją festivalio dieną, nuo 10 val. iki 15val. K. Donelaičio g. 52 pirmajame aukšte jūsų, galinčiųjų būti kraujo donorais, lauks Nacionalinis kraujo centras, o Vero Cafe kiemelyje su trenere Justina Karvelyte (Šokių studija „Up“) vyks studentiška rytinė mankšta. Iškart po rytinės aerobikos treniruotės kasmetinis, jau tradiciniu tapęs, krepšinio turnyras „PF 3×3“ Studentų skvere (S. Daukanto g.). Visiems besistengiantiems tobulėti – nuo 13 val. iki 17 val. atviros paskaitos ir susitikimai. Šįmet pabendrauti galimybė teks su Gintaru Steponavičium, Remigijum Šimašium, Paulium Ambrazevičium, Modestu Švoba ir dar ne viena įdomia asmenybe (VDU Centrinių rūmų kiemelis (S. Daukanto g. 28), VDU Teatras, Donelaičio g. 52 vidinis kiemelis, VDU Centrinių rūmų auditorijos). Nuo 12 val. iki 16 val. VDU Didžiosios salės fojė I ir II a.  „Gyvoji biblioteka“ – informalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Į nemokamas šokių pamokas (LATINO) Vero Cafe kiemelyje 14 val. kviečia trenerė Lietuvos 10 šokių čempionė Indrė Kučinskaitė. Visiems Hario Poterio fanams Kvidičo turnyras Nemuno saloje 14 val. Visiems norintiems atsipalaiduoti ir tiesiog pasimėgauti diena bus skirta Chill zona (11 val. – 18 val. Studentų skvere) kartu su RedBull, kinect žaidimais, stalo futbolu ir kitomis pramogomis. Pirmosios dienos renginius vainikuos 21 val. vyksiantis Gitarų vakaras ir grupės „Jama & W”  pasirodymas PuntoJazz palėpėje (Kętučio g. 6).

Antroji diena

Gegužės 15 – oji prasidės Knygų turgumi (K. Donelaičio g. 52, I a. fojė nuo 10 val. iki 17 val.). Aišku, vis dar veiks Chill zona. 11 val. bus atidarytos Kūrybinės dirbtuvės ir workshopai. O nuo 13 val. iki 15 val. kviečiame į aklą pasimatymą „Nespręsk apie knygą iš viršelio“. Nes žmonės kaip ir knygos – vidus pasako daug daugiau nei išorė.  Nuo 13 val. iki 17 val., kaip ir pirmąją dieną, atviros paskaitos ir susitikimai. 14 val. į Vero Cafe kiemelį mokytis Salsos kviečia šokių trenerisHaroldas Urbonavičius (Šokių studija „Me gusta“). Vienybės aikštėje taip pat turėsit galimybę užsukti į Pavasario turgelį (16 val. – 19 val.). Jau tradicinis Vėjo pakavimas – muilo burbulų atrakcija ir mažiems, ir dideliems – taip pat Vienybės aikštėje 17 val. – 18 val. Tuo pat metu toje pačioje Vienybės aikštėje sudalyvavęakcijoje „Ei, Studente, visi mes lygūs!“ galėsite pajusti tai, ką jaučia negalią turintis žmogus, su kokiais sunkumais ir džiaugsmais susiduria, kaip į jį reaguoja aplinkiniai, ar sulaukia reikiamos pagalbos. Pabūti kito kailyje tikrai verta! 17:30 Oficiali filmo „Kelias A6“ premjera, kurios nevertėtų praleisti nei vienam studentui (kino teatras „Romuva“, Laisvės al. 54). Na ir pagaliau „Pavasario festivalio“ uždarymo koncertas (18 val. Vienybės aikštė), kur jus pasitiks ELLSE, Dream on, Wild Reason, AC/DC Project, Saulės kliošas ir G&G Sindikatas.

“Šiais metais mūsų festivalį dedikuojame Vytauto didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečiui ir mūsų Studentų atstovybės 20 metų jubiliejui paminėti.“, – sako festivalio organizatorė Lina Paulauskaitė. „Šiame festivalyje kiekvienas mūsų studentas, visi Kauno miesto gyventojai  ir svečiai atras sau įdomias ir aktualias veiklas: nuo sporto renginių iki paskaitų su žymiais žmonėmis, nuo socialinių ir tolerancijos skatinimo akcijų iki grandiozinių koncertų pačioje Kauno miesto širdyje.  Visi drauge švęskime pavasarį jau gegužės 14-15 dienomis!“

Skip to content