Pavasario šauklys – festivalis „Primavera en español“

Balandžio 7–17 dienomis VDU studentai jau ketvirtąjį kartą kviečia į tradicinę pavasario šventę – ispaniškos kultūros festivalį „Primavera en español“. Kauniečių ir miesto svečių lauks daugybė ispaniškos dvasios kupinų renginių, kuriuos šiemet jungia tema „Ispanų kalba pasaulyje: 25 metai VDU“.

Pirmosios festivalio dienos popietę, 16 val., ispaniškos kultūros gerbėjus organizatoriai kviečia į oficialią atidarymo šventę VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). Susirinkusiuosius sveikins Ispanijos Karalystės ambasados ir VDU atstovai, o širdis džiugins VDU Muzikos akademijos studentų atliekami kūriniai ispanų kalba. Paskelbus ispaniškojo pavasario pradžią, visų tradiciškai lauks vaišės.

Per 25-erius atkurtojo VDU gyvavimo metus, ispanų kalbos jau mokėsi tūkstančiai studentų, ne vienam iš jų ši kalba tapo sėkmės simboliu. Todėl bene svarbiausias festivalio akcentas – vakaras, į kurį kviečiami visi buvę ir dabartiniai VDU ispanų kalbos studentai. Jaukiame pašnekesyje su VDU absolventais bus galima išgirsti gyvenimiškų ir įkvepiančių istorijų apie tai, kaip jiems ši temperamentingų pietiečių kalba padėjo išpildyti svajones ir pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Šiais metais studentai ir moksleiviai demonstruos išradingumą, o festivalio svečiai galės kartu su jais dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Piešiu Ispaniją“. Kitas renginys – šaržuota odė telenovelėms – leis prisiminti vaikystę ir privers kvatotis iki ašarų. Naujiena festivalyje „Primavera en español“ – socialinė draugystės akcija „Laiškas į Gambiją“.

Antrąją festivalio savaitę visi galės papildyti savo žinių bagažą – apie ispanų kalbos istoriją, paplitimą pasaulyje ir naudą pasakos lektoriai iš Lietuvos ir Ispanijos. Sužinoti daugiau apie ispanakalbį pasaulį taip pat bus galima ispanų kalbos ir kultūros olimpiadoje – čia vyks smagus protų mūšis ir kitokios užduotys, kurias geriausiai įveikusieji laimės vertingus prizus.

Šiemet „Primavera en español“ kviečia ne tik geriau pažinti visą saulėtojo Europos krašto kalba šnekantį pasaulį, bet ir ieškoti ispaniškos kultūros paralelių su kitomis kultūromis. Apie jas bus diskutuojama viso pasaulio trumpametražių filmų vakare „Unidos en el cine“.

Balandžio 17-ąją įvyks ne tik festivalio uždarymas, bet ir VDU Miguelio de Cervanteso klubo trečiojo gimtadienio fiesta. Pietietiška aistra visus užlies salsos šokis – po šokėjų pasirodymo, renginio dalyviai ir patys galės išmokti šio populiaraus šokio žingsnelių. Nebus apsieita ir be gimtadienio torto bei 100 spalvingų balionų, kuriuos paleidę į orą atsisveikinsime iki kito ispaniško pavasario.

Festivalį organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Įvykis socialiniame tinkle „Facebook“

Festivalio programa

Skip to content