Patvirtintos lengvatos bendrabučių gyventojams

Vakar Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Rektorius patvirtino įsakymą, pagal kurį nuo š. m. balandžio 1 d. iki birželio 30 d. VDU studentams, gyvenantiems VDU bendrabučiuose, bus taikoma 25% mokesčio už apgyvendinimą lengvata, siekiant sumažinti neigiamą karantino situacijos padarinių poveikį jų gerovei. Taip pat, universiteto gautos 2% GPM paramos pagrindu bus sudarytas papildomas studentų, patiriančių sunkumų dėl COVID-19, rėmimo fondas.

Trečiadienį vykusio rektorato posėdžio metu VDU Studentų atstovybės (SA) prezidentas Paulius Vaitiekus teikė pasiūlymą apgyvendinimo mokestį sumažinti 50%. Jam rektorato nariai nepritarė, nes nebuvo aiškiai paskaičiuota, kiek išteklių pareikalautų toks kainų mažinimas. Atlikti skaičiavimams ir surasti tinkamiausią sprendimą buvo sudaryta darbo grupė, kurioje studentams atstovavo P. Vaitiekus ir socialinių reikalų komiteto koordinatorė Ieva Vengrovskaja.

„Sudarytoje darbo grupėje atlikus skaičiavimus pirminis administracijos siūlymas buvo 15% mokestinė lengvata, – teigia VDU SA prezidentas. – Pavyko susitarti ne tik dėl didesnės nuolaidos, bet ir dėl fondo, kurio lėšos padės studentams, patiriantiems sunkumų dėl koronaviruso.“

Lengvata bus taikoma ne nuo karantino pradžios, o nuo balandžio 1 d. „Toks sprendimas priimtas norint prailginti lengvatos galiojimo terminą. Dėl to teko atsisakyti pirmųjų karantino dienų“, – aiškina P. Vaitiekus.


Mokesčio už apgyvendinimą lengvata yra taikoma visiems VDU studentams gyvenusiems bendrabutyje š. m. balandžio 1 d. ir vėlesne data. Apgyvendinimo mokesčio perskaičiavimas bus atliktas šia tvarka:

  • jei VDU studentas, sumokėjo jam priskirtą mokėti apgyvendinimo mokestį už balandžio mėn., perskaičiavus mokestį jam atsiras 25 % sumokėto mokesčio permoka;
  • jei VDU studentas, nesumokėjo jam priskirto mokėti apgyvendinimo mokesčio už balandžio mėn., perskaičiavus mokestį jam bus sumažintas mokesčio mokėjimas 25 %;
  • jei VDU studentas, išsikėlė iš bendrabučio š. m. balandžio 1 d. ar vėliau priklausomai nuo to ar jis apgyvendinimo mokestį sumokėjo, ar – ne, po mokesčio perskaičiavimo, jam atsiras apgyvendinimo mokesčio permoka arba mokėtinas mokestis bus sumažintas 25 %.

Apgyvendinimo mokesčio perskaičiavimas bus atliekamas iki š. m. balandžio 17 d. studentas.vdu.lt „Mokesčiai“ skiltyje, papildomai studentų apie tai neinformavus, todėl kviečiame stebėti pakitimus. Gegužės ir birželio mėn. apgyvendinimo mokesčių dydis bus priskiriamas jau įvertinus 25 % lengvatą.

Susidūrus su finansiniais sunkumais išlieka galimybė atidėti mokesčių mokėjimo terminus. Šiuo atveju reikia kreiptis į Studentų Centrą (SRD) el. paštu studentas@vdu.lt.

Skip to content