Pagerbs Icchoko Mero atminimą

Kovo 18 d., antradienį, 15 val. VDU prof. Marijos Gimbutienės auditorijoje (K. Donelaičio g. 52–211) vyks renginys, skirtas rašytojo, scenaristo Icchoko Mero atminimui.

Šis susitikimas pratęsia VDU Lietuvių literatūros katedros tradiciją drauge su universiteto studentais ir dėstytojais susiburti ir valandėlę pagerbti neseniai Anapilin išėjusius rašytojus.

Šių metų kovo 13-ąją Tel Avivo ligoninėje mirė Icchokas Meras – garsus lietuvių rašytojas, Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas, kuris net ir gyvendamas išeivijoje visuomet rašė tik lietuvių kalba, ne kartą pats kalbėjo apie tai, jog jo kūryba yra neatsiejama lietuvių kultūros dalis. I. Merą buvo pamėgę Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai ir studentai, iš jo gausios kūrybos studentai rinkosi rašyti savo baigiamuosius darbus.

I. Mero kūriniai „Geltonas lopas“ (1960), „Žemė visada gyva“ (1963), „Senas fontanas“ (1971), „Lygiosios trunka akimirką“ (1963), „Sara“ (2008) ir daug kitų buvo ne kartą versti į estų, hebrajų, rusų, ispanų, vokiečių, prancūzų, latvių, norvegų, gruzinų, lenkų, bulgarų, čekų, tadžikų, anglų, danų, olandų, turkų kalbas.

Uždegę atminimo žvakutę, renginio dalyviai dalinsis prisiminimais apie I. Mero kūrybą, skaitys kūrinių ištraukas. Apie bendravimą su rašytoju, susirašinėjimą su juo papasakos Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.

LR Kultūros ministerijos nuotr.

Skip to content