Nenutyla kalbos apie aukštųjų mokyklų konsolidaciją: diskutuoja Kauno aukštųjų mokyklų vadovai

Lapkričio 17 dieną studentų organizuojamos konferencijos „Apšvietimas“ metu Kaune susitiko trijų aukštųjų mokyklų vadovai: Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Juozas Augutis, Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas bei Kauno kolegijos direktorius dr. Mindaugas Misiūnas. Vadovų aistras malšino diskusijos moderatorius Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas Andrius Zalitis.

Diskusijos metu buvo kalbama apie aukštųjų mokyklų jungimąsi, šio proceso grėsmes, galimybes bei iššūkius. Taip pat buvo diskutuojama apie aukštojo mokslo kokybę ir platų išsilavinimą turinčių studentų poreikį darbo rinkoje. Dėl šios priežasties buvo kalbama apie jungtines studijų programas bei sritis, kurios iš pažiūros gali atrodyti visiškai nesuderinamos tarpusavyje, pavyzdžiui, sveikata ir informacinės technologijos ar aplinkotyra ir ekonomika. Visų diskusijoje dalyvavusių aukštųjų mokyklų vadovai vieningai pritarė, kad konsolidacijos procesas yra būtinas.

Kalbant apie aukštųjų mokyklų jungimąsi dažniausiai yra minimi būtent universitetai, o kolegijos dažnai yra pamirštamos ir į šias diskusijas neįtraukiamos. Dėl šios priežasties buvo labai įdomu išgirsti ir kolegijos direktoriaus nuomonę, apie šį procesą. Jis taip pat pritarė, kad jungimasis yra būtinas, tačiau jis šį procesą įvardijo ne kaip patį jungimąsi, o aukštųjų mokyklų susivienijimą, kuris turėtų būtų grįstas tarpusavio supratingumu, paliekant užnugaryje asmenines atskirų aukštųjų mokyklų ambicijas. Tokiu būdu siekiant įgyvendinti bendrą Lietuvos aukštojo mokslo viziją.

„Aukštųjų mokyklų jungimasis – ko gero neišvengiamas procesas ateityje. Džiaugiamės, kad mūsų konferencijos metu buvo diskutuojama šia tema, kadangi renginio idėja ir buvo sudominti studentus juos pačius tiesiogiai liečiančiomis temomis, tokiomis, kaip akademinio nesąžiningumo problema, švietimas ir jo niuansai mūsų valstybėje. Norime keisti kultūrą ir garsiai pasakoti ne sėkmės istorijas, o studentams aktualius dalykus, kurie dažnai iš pirmo žvilgsnio atrodo neįdomūs.“ – teigia viena iš renginio sumanytojų VDU Studentų atstovybės Akademinių reikalų komiteto koordinatorė Greta Šmaižytė.

„Apšvietimas 2016“ prasidėjo nacionaliniu akademinių žinių patikrinimu, kur geriausiai pasirodė ISM Verslo ir ekonomikos aukštosios mokyklos studentas. Konferencijoje taip pat pranešimus apie  kūrybiškumą, grupinį darbą bei laiko planavimą pristatinėjo žymūs Lietuvos visuomenės veikėjai tokie, kaip Artūras Bulota, Tomas Nemura ir Liudas Švipas.

Skip to content