Moksleiviai savaitei taps VDU studentais

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės (SA) organizuojamas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ (MPS) kviečia moksleivius išbandyti studentišką gyvenimą. 2023 m. vasario 20–24 dienomis vyksiančių veiklų metu 10–12 klasių moksleiviai turės galimybę išbandyti norimą VDU studijų programą ir universitetą, susipažinti su dėstytojais ir studentais bei įgyti neįkainojamos patirties prieš tampant studentu.

Projekto metu moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų kartu su studentais lanko paskaitas, dalyvauja universiteto organizacijų veikloje, susipažįsta su dėstytojais ir studentais, pasisemia patirties, iš arti, sužino apie studijų procesą bei kaip išsėdėti 90 min trukmės paskaitą. Viso projekto metu moksleiviams padės ir savo patirtimi dalinsis iš VDU Studentų atstovybės atrinkti mentoriai.

Praėjusiais mokslo metais projekte dalyvavę moksleiviai džiaugėsi naujomis žiniomis, pažintimis bei galimybe pilnai patirti studentišką gyvenimą. Be laiko, praleisto su kitais moksleiviais, įsiminė universitetas, tapo aiškiau, kaip vyksta paskaitos, VDU studijų procesas ir koks yra gyvenimas bendrabutyje. Projekte dalyvavusi, o dabar jau pirmakursė Agnė džiaugiasi, kad projekto metu išnyko baimė dėl pasirinktų studijų trukmės, o sutikti dėstytojai ir fakulteto dekanas plačiau papasakojo apie studijų programą. „Smagu, kad įstojus ir pradėjus lankyti paskaitas dėstytojai prisimena, kad pas juos jau buvau. Taip pat daug lengviau buvo susidaryti tvarkaraštį ir pradėti studijas.“ Jai antrina ir Marketingo studijų programos pirmakursė Deimantė: „Po projekto likusios pažintys labai padėjo pradedant studentišką gyvenimą bei universiteto kolidoriai buvo ne pirmą karta matyti, o tai manau ir buvo didžiausias projekto pliusas, kad įstojusi nesijaučiau visiskai svetima.“

Moksleiviai dažniausiai galvoja apie tai, kaip kuo geriau išlaikyti brandos egzaminus, tačiau jiems trūksta būdų susipažinti su veiklos ir mokymosi galimybėmis baigus mokyklą. Jei vis dar svarstai ką norėtum studijuoti arba priešingai, jau žinai savo ateities planus – MPS yra puiki proga sužinoti daugiau apie dominančią studijų programą ne tik teoriškai, perskaitant programos aprašymą internete, bet ir išbandyti praktiškai – dalyvaujant studijų procese ir neformaliose veiklose universitete.

Iki sausio 13 d. 17 val. moksleiviai gali pildyti anketą bei rašyti motyvacinį laišką, tokiu būdu išreikšdami norą dalyvauti projekte.

Registracijos anketa: https://bit.ly/moksleivi-pabuk-studentu-2023 

Labiausiai motyvuoti moksleiviai (pagal motyvacinius laiškus) bus atrenkami į projektą ir apie patekimą informuojami sausio 16 d. Tuomet moksleiviai turės pirmąją studentišką užduotį: iš atsiųstų studijų dalykų susidaryti 5 dienų tvarkaraštį pagal dalykus, kurie domina moksleivį, bei kokį fakultetą ir studijų programas jis pasirinko. Tvarkaraščio sudarymas vyks iki vasario 1 d.

Vasario 10 d. moksleiviai susipažins su jiems paskirtais mentoriais, galės pabendrauti nuotoliniu būdu, o vasario 19 d., prieš studijų savaitę, turės galimybę susitikti gyvai Kaune, susipažinti su organizatoriais ir pradėti studijavimo bei studentavimo nuotykį.

Projektas pritaikytas individualius poreikius turintiems moksleiviams (apie juos reikia informuoti organizatorius registracijos anketoje).

Moksleivius ne iš Kauno miesto ir neturinčius, kur apsistoti Kaune, apgyvendinsime bendrabutyje nemokamai.

Projektas yra nemokamas.

Maitinimas nėra apmokamas, juo dalyviai turi pasirūpinti patys.

Atrinkti moksleiviai-dalyviai arba jų tėvai (globėjai) turės pasirašyt sutartį.

Projektas organizuojamas bendradarbiaujant su VDU administracija.

Kilus klausimams kreipkitės:
el.paštu: info@vdusa.lt

tel. nr. +370 650 27 019

Skip to content