„Moksleivi, pabūk studentu“ sugrįžta!

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės organizuojamas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ (MPS) sugrįžta po keturių metų pertraukos! Vasario 14–18 dienomis vyksiančių veiklų metu 10–12 klasių moksleiviai turės galimybę išbandyti studentišką kasdienybę, norimą studijų programą ir universitetą.

Projekte moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų susipažins su VDU vykdomais studijų dalykais, dėstytojais, universiteto aplinka ir studentiškomis organizacijomis. Per 5 darbo dienas moksleiviai sužinos ne tik kaip studentai gali išsėdėti 90 min. paskaitą, bet ir kas yra VDU gretutinės studijos arba ką reiškia VDU liberalumas ir mokymosi modelis Artes liberales. Visu projekto metu moksleiviams padės ir savo patirtimi dalinsis iš VDU Studentų atstovybės atrinkti mentoriai.

Paskutiniame VDU SA organizuotame „Moksleivi, pabūk studentu“ (MPS) projekte dalyvavo dabartinė VDU SA prezidentė Ieva Vengrovskaja, kuri apie projektą atsiliepia su didele šypsena veide: „Buvau Vilniaus gimnazijos IV klasės moksleivė, net nemąstanti apie studijas Lietuvoje, o norinti mokytis užsienyje. Mano mokyklos direktorius, pasiūlęs dalyvauti šiame projekte, tikriausiai net nenumanė, kaip šis projektas pakeis mano ateitį.“ Ieva pasakoja, kad projekto metu susipažino su norimos studijuoti programos dėstytojais, studentais ir užmezgė draugystes, kurios tęsiasi iki šiol, bei visai neplanuotai atrado save VDU Studentų atstovybėje ir pamatė organizacijos veiklos prasmę.

Moksleiviai dažniausiai galvoja apie tai, kaip kuo geriau išlaikyti brandos egzaminus, tačiau jiems trūksta būdų susipažinti su veiklos ir mokymosi galimybėmis baigus mokyklą. Jei vis dar svarstai ką norėtum studijuoti arba priešingai, jau žinai savo ateities planus – MPS yra puiki proga sužinoti apie dominančią studijų programą ne tik teoriškai, perskaitant programos aprašymą internete, bet ir išbandyti tai praktiškai – dalyvaujant studijų procese ir neformaliose veiklose.

Iki sausio 9 d. moksleiviai gali pildyti anketą bei rašyti motyvacinį laišką, tokiu būdu išreikšdami norą dalyvauti projekte.

Registracijos anketa: https://bit.ly/moksleivi-pabuk-studentu-22

Su atrinktais moksleiviais VDU Studentų atstovybė susisieks sausio 17 d. ir moksleiviai turės pirmąją studentišką užduotį: iš atsiųstų studijų dalykų susidaryti 4 dienų tvarkaraštį pagal dalykus, kurie domina moksleivį, bei kokį studijų profilį jis pasirinko. Tvarkaraščio sudarymas vyks iki sausio 23 d.

Sausio 30 d. moksleiviai susipažins su jiems paskirtais mentoriais, galės pabendrauti nuotoliniu būdu, o jau vasario 13 d., prieš studijų savaitę, turės galimybę susitikti gyvai Kaune, susipažinti su organizatoriais ir pradėti studijavimo bei studentavimo nuotykį.

Projektas pritaikytas individualius poreikius turintiems moksleiviams.

Projekto dalyvius ne iš Kauno miesto apgyvendinsime VDU Akademijos miestelio bendrabutyje nemokamai.

Projektas yra nemokamas.

Projekto metu maitinimas nėra apmokamas, juo dalyviai turi pasirūpinti patys.

Atrinkti moksleiviai-dalyviai arba jų tėvai (globėjai) turės pasirašyt sutartį.

Projektas organizuojamas bendradarbiaujant su VDU administracija.

Kilus klausimams kreipkitės:
el.paštu: info@vdusa.lt

tel. nr. +370 650 27 019

Skip to content