Moksleivi, pabūk studentu!

Artėjant paskutiniams metams, ar net mėnesiams, kai tenka sėdėti mokyklos suoluose neretam moksleiviui gali pasidaryti neramu dėl ateities planų į kokį universitetą verta stoti ir kokią specialybę rinktis. Tai suprasdama Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė ragina moksleivius dalyvauti projekte, kuris padės apsispręsti!

„Moksleivi, pabūk studentu“ – tai jau septintą kartą iš eilės vykstantis Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės organizuojamas projektas, kuris yra skirtas moksleiviams iš visos Lietuvos. Projektas vyksta savaitę laiko, kurios metu moksleiviai raginami iš arčiau susipažinti ne tik su juos dominančia specialybe, bet ir su studentišku gyvenimu.

Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti 10-12 klasių moksleivius su juos labiausiai dominančiomis studijų programomis, naujais žmonėmis, dėstytojais, studentais bei su pačia universiteto tvarka ir, žinoma, padėti iš arčiau pamatyti studentišką gyvenimą. Moksleiviai lankys ne tik juos dominančias paskaitas, tačiau susipažins su įvairių VDU tarnybų darbuotojais, organizacijų vadovais bei jų veiklomis, moksleiviais iš kitų Lietuvos miestų ir Studentų atstovybės nariais. Projekto dalyviams bus skirtos ekskursijos ne tik po universiteto erdves, bet ir po patį Kauno miestą bei kitos įvairios pramogos. Visą savaitę moksleivius prižiūrės ir su jais bendraus būtent jiems paskirti mentoriai, kurie mielai atsakys į visus dominančius klausimus ir padės nepasiklysti universiteto erdvėse.

„Moksleivi, pabūk studentu“ projekte dalyvavę moksleiviai su didžiuliu džiaugsmu atsiliepia apie šį projektą ir neretai po metų ar kitų patys vadinasi šio universiteto dalimi. Pavyzdžiui, projekte dalyvavusi moksleivė Vesta pasakoja: „Apie projektą atsiliepiu tik gerais žodžiais! Universitete praleista savaitė buvo labai produktyvi ir naudinga bei padėjo apsispręsti tiek dėl norimos studijuoti studijų programos, tiek dėl pačio universiteto. Žmonės, dalyvaujantis šiame projekte, yra labai nuoširdūs ir draugiški, nors ne visos paskaitos buvo vienodai įdomios, tačiau naudingos, per kurias tikrai nemažai sužinojau. Man savaitė praleista VDU buvo labai gera ir gyvenimiška patirtis!“. Vestai antrina ir kita moksleivė Gabrielė: „Šis VDU projektas – viena geriausių patirčių mano gyvenime. Pildydama anketą nesitikėjau, jog pateksiu į projektą, tačiau kai patekau labai apsidžiaugiau, ir tikrai ne veltui! Tik gaila, kad savaitė prabėgo labai greitai. Tačiau mane sužavėjo puikus Studentų atstovybės darbas, kuris suteikė nuostabią galimybę susipažinti su kitais moksleiviais ir studentais bei per savaitę pamilti VDU. Neabejoju, kad čia gauta patirtimi pasinaudosiu ir ateityje“.

Kuo toliau, tuo labiau šis projektas įgauna vis didesnę svarbą. Tai suteikia galimybę moksleiviams, dalyvavusiems projekte ir stojantiems į Vytauto Didžiojo universitetą, išankstiniu stojimu arba pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą (vnf) ne per LAMABPO sistemą gauti papildomai 0,5 balo prie bendro konkursinio balo.

Ši „Moksleivi pabūk studentu“ savaitė paskutinė šiais metais, tačiau galimybę sudalyvauti projekte moksleiviai turės ir pavasarį!

Skip to content