Matyti toliau nei rytdiena, paskaita su Antanu Guoga

Matyti toliau nei rytdiena

 

Trečiadienio vakarą Vytauto Didžiojo universiteto studentus aplankė Antanas Guoga. Nors verslinininkas kalbėjo neilgai, nesistengė klausytojų kuo nors įtikinti, nepasakojo apie savo gyvenimo pasiekimus (o jų yra tikrai labai įspūdingų), jis visus tiesiog užbūrė savo nuoširdumu bei pasitikėjimu savimi. Negana to, kiekviename A.Guogos atsakyme į skirtingiausius klausimus buvo pastebima tai, ką jis ne kartą šiame susitikime akcentavo: „Paprastumas, paprastumas, paprastumas“.

„Reikia nebijoti idėjų, kitokių – crazy idėjų“

 Verslininkas pabrėžė inovatyvumo svarbą teigdamas, kad nereikia bijoti idėjų, kurios atrodo neįmanomos dabar. Visuomet reikia galvoti apie ateitį užduodant sau klausimus: ko dar nėra ir kas galėtų puikiai funkcionuoti ateityje? Nesvarbu, ar tai yra produktas, ar paslauga, jokios įtakos nedaro net sritis, kurioje norite  save realizuoti, nes svarbiausia, jog tikite savo idėja ir turite jos aiškią viziją.

„ Investuok į žmogų“

 A.Guoga pasidalino savo mintimis apie mokslą bei paskatino studentus: „ Niekada neprarasi žinių, tai yra didžiausias turtas“. Jis teigė, jog didžiausia vertybė yra pačiame žmoguje – niekas negimsta viską mokėdamas, tačiau kiekvienas gali gilinti savo žinias ir tobulinti savo gebėjimus. Reikia suprasti ir tai, kad ne tik mūsų studijuojami dalykai ar papildoma veikla ugdo mus, svarbūs net patys paprasčiausi darbai, kuriems iš pradžių galime neteikti didelės reikšmės.

„ Google“

 Sėkmingas žmogus turi nuolatos viskuo domėtis ir „gaudyti“ žinias. Jis turi nebijoti važinėti į seminarus, domėtis, kaip veikia google, sužinoti dienos aktualijas. Sunku nesutikti, kai matai prieš save daug pasiekusį žmogų, kuris be menkiausios problemos sugeba atsakyti į klausimus apie verslą, pokerį, karjerą, gyvenimą ir net pasidalinti savo nuomone apie prieš kelias valandas vykusias ledo ritulio rungtynes, kurių jis pats netgi nematė.

Kad ir kaip norėtume, tačiau neįmanoma surašyti visų minčių, kurių buvo galima pasisemti šiame susitikime. Vis dėlto norėčiau užbaigti viena, kuri mažojoje salėje sukėlė ne vieną nuoširdžią šypseną: „Siekite žinių ir padėkite kitiems žmonėms, ir viskas ateis savaime“.

 

Skip to content