Lapkritis – VDU SA narių kompetencijų kėlimo mėnuo

Lapkričio mėnuo Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybei (VDU SA) buvo itin darbingas laikotarpis. Organizacijos savanoriai dalyvavo komitetų bei Lietuvos studentų sąjungos (LSS) „Startuok“ mokymuose, kurių tikslas – kelti narių kompetencijas, praplėsti turimas žinias bei suteikti galimybę nariams įgyti praktinės patirties, kuri padės toliau tikslingai veikti organizacijoje bei atstovauti studentams.

Pirmi trys lapkričio savaitgaliai buvo skirti komitetų mokymams. Jų maratoną pradėjo Akademinių reikalų, Žmogiškųjų išteklių (ŽIK) bei Marketingo ir reklamos (MiRK) komitetai. Organizacijos nariai, kartu su buvusiu Vilniaus universiteto Akademinių reikalų komiteto koordinatoriumi bei viceprezidentu Arnoldu Solovjovu kalbėjo apie esminius akreditavimo principus, dalyvavo simuliacijoje apie stipendijų skirstymą. VDU SA alumni Tadas Juodgudis dalinosi sukauptomis žiniomis ir su ŽIK nariais kalbėjosi apie opias problemas, tokias kaip narių išlaikymas organizacijoje, jų nubyrėjimas ir to atsiradimo priežastys. MiRK nariai kartu su buvusiu koordinatoriumi Roku Milteniu kalbėjosi apie rėmėjų pritraukimo meną, skambučius įmonėms bei taisyklingą laiškų rašymą. Mokymų dalyviai džiaugiasi galimybe diskutuoti ir kelti klausimus apie komitetų veiklą, kuri padėjo geriau įsisavinti naujas žinias. Pati mokymų forma dalyviams labai patiko, nes turėjo puikią terpę diskusijoms ir klausimų iškėlimui, dėl ko nariai lengviau įsisavino informaciją bei jautėsi nesuvaržyti.

Antrasis mokymų savaitgalis buvo skirtas Organizacinių reikalų komitetui (Ork). Dar iki mokymų pradžios komiteto nariai generavo unikalias idėjas, kurios pagerintų arba pagyvintų VDU studentų gyvenimą ir pradėjo rašyti savo iniciatyvoms projektus. Pirmosios mokymų dienos metu apie projektinių paraiškų pildymo subtilybes bei kaip teisingai juos rašyti pasakojo buvusi Ork’o koordinatorė Joana Gasiulytė. Ištobulinus idėjas ir paraiškas vakare vyko projektų pristatymai bei gynimai prieš vertinimo komisiją. Antrą mokymų dieną paskaitą vedė buvusi atstovybės narė Aistė, kuri sėkmingai plėtoja privatų renginių organizavimo verslą. Lektorė pasidalino patirtimi, kylančiais iššūkiais bei linksmais nutikimais, kurie ją motyvuoja išsikelti naujus tikslus ir tikslingai jų siekti. Organizacinių reikalų komiteto koordinatorė Santa Vozbutaitė džiaugiasi, kad mokymai praėjo puikiai: „Tikiuosi, kad kiekvienas dalyvis galėjo rasti sau įdomių temų bei veiklų. Vis dėlto mūsų komitetas susideda iš begalės sričių, todėl buvo siekta visas jas bent minimaliai paliesti!“

Paskutiniųjų mokymų metu žinias gilino Ryšių su visuomene (RsV) bei Socialinių reikalų komitetų nariai. Dalyvavusiems labai patiko VDU SA alumni Karolio Kliknos pravestos paskaitos ir linksmos praktinės užduotys. „Šie mokymai leido daugiau suprasti apie save bei ką noriu veikti atstovybėje“ – įspūdžiais dalinasi pirmametė RsV komiteto narė Dovilė. Organizacijos savanoriai ne tik gilinosi į socialinius tinklus, bet ir į įvairias socialines veiklas bei stipendijas. „Šiais metais Socialinių reikalų komiteto mokymuose išbandžiau kitokį formatą, kuriame nariai turėjo simuliuojamą problemą pritaikytą pagrindinei komiteto veiklai. Buvo bandoma perprasti, išanalizuoti ir surasti sprendimo būdus. Toks formatas suteikė labai daug praktinių įgūdžių, reikalingų tolimesniems darbams,“ – apie mokymus pasakoja pastarojo komiteto koordinatorė Emilija Drabužinskaitė.

VDU SA pirmamečiai dalyvavo lapkričio 26–27 dienomis vykusiuose LSS organizuojamuose „Startuok” mokymuose. Dalyviai sužinojo ką veikia LSS, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurios padėjo labiau pažinti save, savo norus ir tikslus veikiant organizacijoje, taip pat mokymai buvo puiki vieta susipažinti kaip veikia kitos savivaldos, kokie yra panašumai bei skirtumai tarp LSS narių. Mokymuose dalyvavęs Algirdas teigia, kad savaitgalis buvo turiningas, informatyvus ir linksmas. „Asmeniškai mane labai nustebino, kad yra tiek daug motyvuotų jaunų žmonių kitose aukštųjų mokyklų atstovybėse, matomas pavyzdys mane privertė dar labiau pasitempti bei nenustoti domėtis ir kelti savo kompetencijas”.

Naujų patirčių įgijimui dedikuoti savaitgaliai nariams atsipirko su kaupu. Jie ne tik rašė projektus, dalyvavo įvairiose simuliacijose, gilinosi į problemas, ieškojo naujų sprendimo būdų, bet ir geriau pažino vieni kitus, kitas savivaldas, tobulino savo gebėjimą dirbti komandose. VDU SA nariai puikiai įsisavino naujai sukauptą informaciją bei su nekantrumu laukia, kada galės ją pritaikyti kasdienybėje padedant studentams bei siekiant sklandesnio studijų proceso.

Skip to content