Kūrybinės partnerystės

Ar mes gimstame kūrybiški? O gal kūrybiškumo galima išmokti kaip matematikos ir fizikos formulių? Kokiais būdais kūrybiškumą ugdyti mokyklose? Kaip prie šio proceso gali prisidėti menininkai, kūrybos sričių atstovai? Kokių rezultatų gali atnešti mokyklų ir kultūros institucijų partnerystė? Kokią vietą užima vaizduotė ir kūrybiškumas šiais naujų technologijų ir vaizdų dauginimo laikais?

Į daugelį su kūrybiškumu ir jo ugdymu susijusių klausimų atsakys spalio 22–23 dienomis vyksiantis trečiasis forumas kūrybiškumui ugdyti „Kūrybinės jungtys“.

Į jį jus kviečia Ugdymo plėtotės centras, jau ketvirtus metus Lietuvos mokyklose įgyvendinantis kūrybiško mokymosi programą „Kūrybinės partnerystės“. Dvi dienas vyksiančio forumo metu pranešimus skaitys ir į diskusijas kvies lektoriai iš Lietuvos ir užsienio.

Kūrybiškumą tyrinėjantis profesorius Jamesas S. Caterallas (JAV) papasakos apie meno ir kūrybiškumo mokymą.
Idėjomis apie kūrybišką mokyklą, netradicinius mokymosi būdus ir kompetencijas, kurių iš mokinių reikalauja šiandieninis pasaulis, dalysis Paulas Collardas, inicijavęs „Kūrybinių partnerysčių“ programą Jungtinėje Karalystėje.

Filosofas, rašytojas ir vertėjas Kristupas Sabolius atskleis žinojimo, kūrybiškumo ir vaizduotės ryšį technologijų epochoje.
Per mokomąsias pratybas kino režisierius Tomas Smulkis ir geologas Simonas Saarmannas gilinsis, ar geologija ir kino montažas gali padėti suvokti save kaip aplinkos ir istorijos dalį. Kitose pratybose per šokį, judesį ir grafinį dizainą bus galima praktiškai patirti, kas yra kūrybiškumas, patyrinėti kūno ir mokslo santykį.

Forumo metu bus pristatyti ir tyrimai, parodantys, kaip kūrybiškumo mokymasis keičia šiandieninę mokyklą, kokią įtaką mokytojams ir mokiniams daro pamokas vedantys įvairių kūrybinių sričių profesionalai. Specialioje erdvėje „Kūrybinių partnerysčių“ dalyviai dalysis asmeniniais įspūdžiais, vyks įgyvendinant programą rengtų projektų video pristatymai ir sukurtų trumpų filmų peržiūros.

Forumas „Kūrybinės jungtys“ vyks viešbutyje „Panorama Hotel“ (Sodų g. 14, Vilnius) spalio 22–23 dienomis nuo 9 val. Registracija vyks iki spalio 15 dienos.

Forumo programa ir registracija: www.kurybinespartnerystes.lt

Skip to content