Kraujo donorystės akcija Gamtos mokslų ir Informatikos fakultete

Spalio 20 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA) drauge su VDU IFO, VDU AJMD „Modusas“ ir Nacionaliniu kraujo centru (NKC) organizavo tęstinę Neatlygintinos Kraujo donorystės akciją. Akcija vyko Informatikos ir Gamtos mokslų fakultete. Šiemet į akciją pasižiūrėta kūrybingai – Lietuvos universitetų fakultetai aukodami kraujo varžosi dėl pagrindinio prizo.

Kraujo donorystė kitaip

VDU studentai aukodami kraujo ne tik padarė gerą darbą, bet ir sudalyvavo konkurse „Drakula“. Šis konkursas vyksta visos Lietuvos mastu. Konkurso esmė – daugiausiai neatlygintinų donorų suorganizavęs fakultetas laimės kino filmo „DRAKULA“ seansą. Universitetų ir kolegijų dydžiai yra labai skirtingi, fakultetuose besimokančių studentų kiekis taip pat labai įvairus, todėl laimėtojai bus įvertinti procentine fakultete besimokančių studentų išraiška. Tačiau tam, kad ne tik kiekybė, bet ir kokybė būtų svarbu, buvo įvestas kūrybiškumo kriterijus! Kiekvienas fakultetas už šios akcijos nutrūktgalvišką viešinimą ir vykdymą gaus papildomus taškus.

Studentai tampa vis labiau socialiai atsakingesni

Kraujo donorystės akcijas VDU SA vykdo mažiausiai 3 kartus per mokslo metus. Pastebima, kad studentai vis noriau prisijungia prie akcijos ir tampa neatlygintinais kraujo donorais. Jei prieš 3 metus organizuojant akciją dalyvaudavo tik keletas studentų. Dabar norą dovanoti kraują išreiškia vis daugiau ir daugiau entuziastų. Dėl medicininių reikalavimų ne visi gali dovanoti kraują. Tačiau daugumai laimė nusišypso. Štai prie akcijos prisijungė ir VDU GMF prodekanas Saulius Mickevičius. Studentai džiaugiasi, kad prie socialinių iniciatyvų prisijungia ir gerą pavyzdį rodo VDU dėstytojai. Tokie pavydžiai įkvepia ir parodo, kad padaryti gerą darbą kartais gali užtekti 15 minučių.

Šypsenų virusas

Prieš pasiryžtant tapti donorais studentai būna šiek tiek nedrąsūs ir baugūs. Akcijos organizatoriams neretai tenka išsklaidyti studentų mitus ir baimes. Tačiau puodelis saldžios arbatos po truputėlį atšildo studentų nerimą. Atlikę procedūrą studentai dažniausiai pasipuošia plačia šypsena. O kas gali būti geriau už nuoširdžią šypseną niūriomis rudens dienomis?

Jeigu nespėjai sudalyvauti akcijoje

Pirmiausia, kviečiame pasidžiaugti VDU Studentų Donorų Garbės lenta (Humanitarinių mokslų fakultetas, 1 aukšto fojė), kurioje sutalpintos šį rudenį organizuotų kraujo donorystės akcijų akimirkos. Tačiau jei nerimsti ir tikrai pasiryžai tapti kraujo donoru, kviečiame užsukti į Socialinių mokslų fakultetą spalio 27 dieną nuo 10:00 iki 15:00. Ten vyks jau paskutinioji šiais metais VDU SA organizuojama kraujo donorystės akcija. Prisijunk ir Tu!

Skip to content