Kovo mėnesį – VDU teatro premjera „Šokis „Delhi“

Kovo 4, 5 ir 7 dienomis 19 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27) įvyks premjera – „Šokis „Delhi“ (rež. Agnius Jankevičius). Dramaturgo, kino ir teatro režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesė „Šokis „Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir jos aplinką, kurios personažai ieško vidinės ramybės. Kovo 4-ąją VDU darbuotojams ir studentams įėjimas nemokamas.

„Parašiau pjesę bandydamas atsakyti, kas jungia mus dabar, kai viskas byra į smulkias dalis. Kas jungia mano vakarykštę dieną su šiandiena, mano vaikystę, tai, ką prisimenu ir neprisimenu, mano tragedijas, laimę? Tik viena – aš. […] Norėjau pasakyti, kad norint išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje būtina suvokti, jog tu ir pasaulis – viena visuma. Tu ir esi tas pasaulis, o ne tik jame gyveni. Man atrodo, kad kai tik mes tai suprasime, iškart atsiversime vienas kitam ir sau. Tragedijos, žinoma, niekur neišnyks, bet žmonija į jas žiūrės kitaip“, – pasakojo I. Vyrypajevas.

VDU teatro premjeros „Šokis „Delhi“ režisierius – Agnius Jankevičius. Scenografė – Laura Luišaitytė. Vaidina: Gabrielė Aničaitė, Aleksandras Kleinas, Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Ieva Savickaitė / Indrė Vėlyvytė. Muziką atlieka grupė „Upių vėželis“. Spektaklis bus statomas ir vėliau – kovo 28 ir 29 dieną.

Šis VDU teatro spektaklis – Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečiui skirtų renginių ciklo dalis.

Bilietai

Bilietus platina „Tiketa“. Kovo 4 d. VDU darbuotojams ir studentams įėjimas nemokamas. Papildoma 1 vieta antram asmeniui, jei jis ne VDU studentas ar darbuotojas – 20 Lt.

Kitomis dienomis galioja įprastinės kainos: VDU darbuotojams ir studentams 1 vieta – 20 Lt, kitiems – 40 Lt. Vietų skaičius ribotas.

Bilietus taip pat galima rezervuoti tel. 8 620 43447 arba el. paštu j.knyviene@teatras.vdu.lt. Bilietus į kovo 4 d. spektaklį galima rezervuoti iki vasario 28 d. 16 val.

Apie Ivaną Vyrypajevą

Ivanas Vyrypajevas (g. 1974) – rusų dramaturgas, kino ir teatro režisierius, scenaristas, vienas įdomiausių šiuolaikinio rusų teatro kūrėjų. 1995 m. baigė Irkutsko teatro mokyklą, dirbo aktoriumi Magadane ir Kamčatkoje. 1998 m. Irkutske įkūrė savo pirmąją teatro studiją „Žaidimo erdvė“. 1999-2001 m. Irkutsko studentus mokė aktorinio meistriškumo. 2006-2007 m. dirbo meno direktoriumi teatre „Praktika“. Šiuo metu gyvena ir dirba Maskvoje. I. Vyrypajevas – kūrybinių projektų agentūros „Judėjimas DEGUONIS“ įkūrėjas. Agentūra siekia atrasti naujus talentus, remia jaunus teatro kūrėjus. 2003 m. pasirodęs debiutinis I. Vyrypajevo spektaklis „Deguonis“ tapo naujojo rusų teatro vizitine kortele. Per pastaruosius metus kūrėjas įsitvirtino ne tik šiuolaikiniame rusų teatre, bet ir kine.

2012 m. rudenį režisierius Tarptautiniame Romos kino festivalyje pristatė savo filmą „Šokis „Delhi“ (iš rusų k. specialiu užsakymu VDU teatrui vertė Rolandas Rastauskas).

Apie Agnių Jankevičių

Gimė 1979 m. Skapiškyje, Kupiškio rajone. 1997–1998 m. lankė Jaunojo filosofo mokyklą prie Vilniaus pedagoginio universiteto, vėliau mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2003-aisiais čia baigė teatro režisūros bakalauro studijas (kurso vadovas – Jonas Vaitkus). Sukūrė vaidmenų teatre ir kine. A. Jankevičius – režisierius-pedagogas, įgyvendinęs daugiau kaip 30 kūrybinių projektų, tarp jų – itin daug sėkmingų teatro pastatymų dirbant vienoje komandoje su skirtingų kartų aktoriais. Viena iš svarbiausių savybių – pedagoginis talentas ir ryžtas atskleisti naujus talentus, taip sudarant naujas teatro formas ir sceninio turinio raiškos kokybes. Šis bruožas ypač išryškėjo A. Jankevičiui statant trilogiją pagal Danielio Daniso pjeses „Dir diro daina“ (spektaklis „Paskutinė Diuranų daina“, 2009 m.), „Akmenų pelenai“ (2010 m.), „Akmeninių šunų bučiniai“ (spektaklis „Gelbėkime meilę“, 2012 m.). Į pastarąjį spektaklį A. Jankevičius pakvietė vaidinti visus tuo metu pirmakursius VDU vaidybos studentus. „Šokyje „Delhi“ vaidmenis taip pat kuria VDU vaidybos studentės Indrė Vėlyvytė ir Ieva Savickaitė, o muziką gyvai atlieka dar 8 vaidybos studentai, pagal pjesę pasivadinę grupe „Upių vėželis“. „Šokis Delhi“ – tai jau antras VDU teatre šio režisieriaus sukurtas spektaklis. Oficialus VDU teatro įkūrimas 2011 m. buvo pažymėtas jo statytomis „Trimis gyvenimo versijomis“ pagal Yasminos Rezos pjesę.

„Šokio „Delhi“ pastatymu režisierius kritikuoja sociumo įpročius ir siūlo realią, provokuojančią alternatyvą egzistuojančioms kolektyvinėms baimėms. A. Jankevičius akcentuoja tokias temas kaip sandora su savimi ir savo padėtimi aplinkybių atžvilgiu, išsilaisvinimą iš kaustančio ego. Spektaklis siekia psichologinės edukacijos: mokyti nukreipti dėmesį nuo savęs į aplinką, mokyti altruizmo ir gyvenimo esamajame laike kaip meno gyventi.

Skip to content