Kas ketvirtas studentas dėl pandemijos jaučia nerimą. Kaip padėti sau?

Kone kas trečiam Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentui su COVID-19 susijusios naujienos sukelia baimę, o kas ketvirtas paskaitęs naujienas junta padidėjusį nerimą ar depresijos simptomus – tai rodo tyrimo, kurį atlieka VDU ir LSMU tyrėjų komanda, pirminiai rezultatai.Tokia statistika ir iš pačių studentų girdimos problemos apie sunkumus pandemijos metu paskatino VDU Studentų atstovybę (SA), bendradarbiaujant su VDU psichologijos klinika, surengti online diskusiją apie tai, kaip kiekvienas galime padėti sau šiuo neįprastu laikotarpiu. Joje patarimais dalinsis psichologas doc. dr. Rytis Pakrosnis.

Diskusijoje bus paliestos nerimo ir streso valdymo, laiko planavimo ir sau palankios emocinės aplinkos susikūrimo temos. Šie klausimai ypač aktualūs prieš sesiją, kai studentams tenka atsiskaityti semestro metu atliktus darbus, ruoštis egzaminams.

Diskusiją moderuosianti VDU SA Socialinių reikalų komiteto koordinatorė Ieva Vengrovskaja teigia, kad persikėlus į nuotolį, psichologinės studentų problemos tik išryškėjo: „Išgyvename jau antrąjį karantiną, tačiau šis gali būti dar sudėtingesnis. Dabar matome daug prastesnę epidemiologinę situaciją ir virusas mus paveikė daug stipriau nei pavasarį. Be to, rudens-žiemos laikotarpiu įprastai paūmėja neigiamos emocijos.“

I. Vengrovskaja pasakoja, kad į diskusiją pakviestas R. Pakrosnis yra tikrai profesionalus psichologas: „Jo profesinio domėjimosi sritys apima žmogaus pokyčių psichologiją, į sprendimus sutelktos terapijos veiksmingumo proceso bei pritaikymo įvairiose kontekstuose tyrimus, psichoterapijos efektyvumo tyrimus, pozityviąją psichologiją, laisvos valios problematiką.“ Pasak socialinių reikalų komiteto koordinatorės, R. Pakrosnis pakankamai žinomas studentų tarpe, sugeba aiškiai ir paprastai atsakyti į iškilusius klausimus.

Tiesioginė diskusijos transliacija vyks šiandien 14 val. VDU Studentų atstovybės Facebook paskyroje. Savo klausimą gali užduoti sli.do platformoje: #savipagalba.

Ši diskusija yra VDU Studentų atstovybės tiesioginių transliacijų ciklo „Dinamiški dialogai“ dalis, kurio tikslas – kartu su įvairių sričių ekspertais diskutuoti studentams aktualiais klausimais.

Skip to content