Įspūdžiai po pirmakursių stovyklos: „Atrodo, kad net universitetas pasikeitė“

Rugpjūčio 31–rugsėjo 1 ir rugsėjo 7–8 dienomis įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojama pirmakursių stovykla „Subalansuotas fuksas“. 

Sudalyvavę įvadinės savaitės renginiuose ir pirmosiose paskaitose, studentai savaitgaliui turėjo galimybę susipažinimą su universitetu tęsti kitokioje erdvėje, pirmakursių stovykloje, Vievio rajone. Gamtoje vykusios veiklos padėjo naujiems universiteto studentams sužinoti apie studentišką judėjimą, VDU struktūrą, universiteto organizacijas ir susidraugauti tarpusavyje.

„Mano nuomone, „fuksų“ stovykloje dalyvauti turėtų kiekvienas pirmakursis, – įspūdžiais dalijosi psichologijos pirmakursė Aušrinė Sutkutė. – Tai ne tik susipažinimas su universiteto studentais, bet kartu ir susijungimas į vieną didelę bendruomenę. Po šio savaitgalio liko tik patys geriausi prisiminimai. Atrodo, kad net universitetas pasikeitė, kai po stovyklos jame pamatai daugybę pažįstamų veidų.“

Stovykla prasidėjo susipažinimo ir komandos formavimo žaidimais. Vakare laukė simuliacija, kurioje per dieną išmoktus dalykus reikėjo pritaikyti vaikščiojant po išgalvotą miestą, kuris iš pradžių atrodė kaip viena iš geriausių vietų pasaulyje, kol atėjus nakčiai ir nuskambėjus karo sirenoms paaiškėjo, kad čia dedasi keisti dalykai. Pirmakursiai privalėjo išgelbėti miestą bei išsigelbėti patys, bėgdami nuo juos puolančių miestelėnų ir spręsdami įvairius galvosūkius bei užduotis.

„Stovykla man labai patiko. Susipažinau su kitais pirmakursiais tiek savo grupėje, tiek kitose. Taip pat praplėsti akiratį padėjo organizacijos alumni paskaitos, – pasakojo psichologijos pirmakursis Erikas Meškonis. – Su kitais pirmakursiais išmokome dirbti kaip komanda ir tai padėjo simuliacijos užduotyse. Nustebino ir naktinė dalis bei tai, kiek pastangų ir darbo įdėjo organizatoriai.“

Kaip kiekvienais metais, pasibaigus „Subalansuoto fukso“ stovykloms, kviečiame pirmakursius ir ne tik, ateiti į mugę, vyksiančią rugsėjo 12 d. 17 val. K. Donelaičio g. 52 foje, kur bus galima iš arčiau susipažinti su VDU SA komitetų veikla ir į juos užsiregistruoti.

Skip to content