Išleista šeštoji „Moksleivi, pabūk studentu“ dalyvių karta

Balandžio 3 dieną baigėsi jau šeštąjį kartą Vytauto Didžiojo studentų atstovybės (toliau— VDU SA) organizuotas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“, kuriame dalyvavo 10-12 klasių mokiniai.

Šio projekto tikslas yra supažindinti moksleivius su universitetu, jo vertybėmis ir struktūra, studentiškomis organizacijomis, dominančia studijų kryptimi bei studentišku gyvenimu.  Tačiau moksleiviai ne tik lankė juos dominančias paskaitas, bet užsiemė ir įvairia popaskaitine veikla, kurios metu buvo iš arčiau supažindinami su Vytauto Didžiojo universitetu.

Rengti susipažinimo pusryčiai, kurių metu moksleiviai turėjo galimybę išsakyti savo lūkesčius, bei susipažinti tarpusavyje. Tos pačios dienos vakarą vyko paskaita, kurią vedė buvęs VDU SA prezidentas Justinas Petkus ir SRT direktorius, VDU SA Alumni Mantas Simanavičius. Taip pat moksleiviai dalyvavo orientacinėse varžybose, protmūšyje, neformalių paskaitų cikle „Aš, alus ir dėstytojas“ bei turėjo galimybę sudalyvauti šventiniame nominacijų ir talentų vakare „V2“. Na, o paskutinę dieną vyko bendras projekto aptarimas, buvo dalinamasi savaitės įspūdžiais, įteikti sertifikatai ir prisiminimo dovanėlės.

Projektas, jame dalyvavusiems moksleiviams, pakelia konkursinį stojimo balą 0,5 dalimi, jeigu stojama į VDU išankstiniu stojimu arba nesinaudojant LAMA BPO sistema bei pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą.

Apie Viešosios komunikacijos studijas svajojanti moksleivė Simona teigia: „Gavau patirties, įgavau daugiau savarankiškumo, taip pat pajutau studentišką gyvenimą.“ Kiti moksleiviai per projekto aptarimą antrino Simonai. Jie džiaugėsi, kad dauguma paskaitų buvo labai įdomios, kaip didžiausią pliusą įvardino tai, kad šis projektas padėjo labiau apsispręsti dėl ateities specialybės, taip pat jiems labai didelį įspūdį paliko visos popaskaitinės veiklos.

Nors moksleiviams veiklos tikrai netrūko ir poilsiauti nebuvo kada, tačiau pakalbinti moksleiviai teigė, kad liko patenkinti projektu ir galimybe susipažinti su universitetu bei jo bendruomene. Tikimės, kad šios 3 savaitės, kuriomis vyko projektas, moksleiviams buvo naudingos ir padės renkantis savo gyvenimo kelią.

Skip to content