Gyvenimas VDU bendrabučiuose

Turbūt ne vienam pirmakursiui kyla dvejonių ir klausimų, ką rinktis atvykus į kitą miestą pirmaisiais studijų metais: gyventi bendrabutyje ar nuomotis butą, ar kambarį? Visi žino, kad gyvenimas bendrabutyje turi savų pliusų ir minusų, tačiau tiesą apie tai, koks pasaulis verda tarp bendrabučio sienų, geriausiai gali papasakoti jame būnantys studentai.

TAIKA (Taikos pr. 119)

Justina:

Antrus metus gyvensiu „Taikos” bendrabutyje ir kiek girdėjau apie likusius, tai galiu pasakyti, kad šis bendrabutis yra vienas geriausių. Už tokią kainą gyveni vos ne kaip viešbutyje. Kambariai yra suskirstyti blokais (trivietis+dvivietis kambarys). Jiems skirta po tualetą ir dušą. Virtuve dalinasi viso aukšto gyventojai, bet jos išties geros. Dabar planuojama ir šaldytuvus į kambarius nupirkti. Kadangi bendrabutyje prieš 3-4 metus atlikta renovacija, taigi viskas nauja. Žmonės čia smagūs, organizuojami renginiai, budėtojos irgi geros. Yra bendras televizorius 6 aukšto fojė. Duoda ir patalynę, pledus, pagalvę – viską, jeigu reikia. Patalynė keičiama trečiadieniais ir ketvirtadieniais. Yra skalbyklos, džiovyklės. Gyventi tikrai galima ir bendrabutyje, o šiame – ypač!

Justė:

Bendrabučio stovis: didžiausias privalumas – dušai – kiekvienas blokas turi atskirą. Virtuvė – viena visam aukštui, labai tvarkinga ir naujai įrengta: yra viryklės, mikrobangų krosnelė ir panašiai – situacija labai gera. Kambariai irgi naujai įrengti, pakankamai erdvūs, duoda patalynę, interneto kabelį, rankšluostį, kai atsikraustai. Vietos privalumai: geras susisiekimas, troleibusai važinėja dažnai, netoli prekybos centrai – „Maxima” ir „Prisma”, „McDonalds”, „Urmas”. Aplink daug studentų, nes šalia yra Kauno kolegijos bendrabutis.

BALTIJA (Vytauto pr. 71)

Jurgita:

Visos bendrabučio gyventojų teisės ir pareigos aprašytos Vytauto Didžiojo universiteto bendrabučių vidaus tvarkos taisyklių apraše. Tačiau pats gyvenimas čia yra šiek tiek kitoks.

Bendrabutyje yra 9,5 aukštai, 9-iuose iš jų – triviečiai ir dviviečiai bei blokinio tipo kambariai (vienas dvivietis ir vienas trivietis kambarys turi vieną bendrą vonią). 9,5 aukštas yra negyvenamas, jame dažniau susitinka draugai, geria arbatą, kalba ir grožisi Kauno panorama, o ji tikrai stulbinanti – matosi „Žalgirio” arena, Soboras, Aleksoto tiltas. Taip pat kiekviename aukšte yra po dvi virtuves, kuriose gali rasti visko, ko tau reikia: nuo keptuvės iki poros bulvių, žinoma, pasiskolintus daiktus visada reikia grąžinti . Virtuvės labai tvarkingos – tau tereikia eiti ir gaminti! Tik niekada nepamirškite draugų – juos taip pat reikia vaišinti vakariene! Septintas aukštas ypatingas, nes jame mokslo ištroškę studentai gali rasti skaityklą. Joje vyrauja tyla ir susikaupimas. Sesijos metu savo draugus greičiausiai rasi ne kur kitur, o čia. Nusileidus liftu į rūsį galima rasti skalbyklą. Ten yra kelios skalbimo mašinos ir džiovyklės, kad studentai visada būtų švarūs. Pirmame aukšte mes turime televizorių, dažnai ten susirenkame draugiškai žiūrėti krepšinio varžybų ar kitokių svarbių  laidų. Tačiau svarbu ne kur tu gyveni, ne kokio dydžio tavo kambarys, o kambariokai! Ne vienas patvirtins, kad gyvenimo „barake“  šaunumas tiesiogiai proporcingas tavo kambariokų linksmumui!

Aušra:

Įsikūrus „Baltijoje”  jauku, kambariai būna dviviečiai arba triviečiai, tualetas ir vonia priklauso arba vienam kambariui arba blokui (dviems kambariams), kiekvienam aukšte yra dvi virtuvės, 3-6 aukštai bent dabar buvo erasmus’ų, bet, kiek žinau, šiais metais jų bus dar daugiau, tai ta tvarka keisis. Kalbant apie apgyvendinimą, tai pasirašoma su budėtoja sutartis, turi su savimi turėti dokumentinę nuotrauką, kuri nukeliauja pas budėtojus, į jų vadinamąjį feisbuką, kiekvieną trečiadienį arba ketvirtadienį gali keistis patalynę, rūsyje yra skalbykla, kuri dirba berods 8-12 val. ir po to 15-24 val. Nuo 22 val. bendrabutyje tylos valandos. Didžiausi išskirtinumai iš kitu bendrabučių, kad čia gyvena erasmus’ai ir kad yra labai patogioje vietoje, nėra problemos pasiekti visus centrinius fakultetus ir iki Vileikos lengva nuvažiuoti, nes vos pora troleibusų netinka. Iš tikrųjų tai labai geras susisiekimas, praktiškai visi pravažiuoja pro čia. Stotys (tiek geležinkelio, tiek autobusų) visai šalia. Fojė yra stalo futbolas ir biliardas (mokami), taip pat televizorius. Kalbant apie svečius, tai jie gali vakare būti iki 00:00, ryte įleidžia pašaliečius, berods, nuo 7:30, jei ne anksčiau. Gyvenantiems bendrabutyje, jei pas juos atvažiuoja svečių, yra galimybė užsirezervuoti per sistemą svečių kambarius ir jei tai šeimos narys – suteikiama nuolaida.

KARAS (Taikos pr. 123)

Sigita:

Situacija: dušai – geri (ne tokie kaip video), kambariai – įvairūs, individualūs ir išreiškiantys kiekvieno asmenybę bei kūrybingumą; virtuvė – 4-o aukšto 2-a virtuvė atrodo super, o kitų – nelabai… tualetai – hm… įvairių situacijų būna… Vieta – kiek toli nuo centro ir tai reiškia, jog per kiek toli nuo studentiško judesio (problemos su grįžimu namo, bet ne per didelės lyginant su tais, kurie gyvena kitame miesto gale, nes važiuoti reikia vos pusvalandį). Iš tikrųjų, tai visai normali vieta – troleibusai važinėja dienomis kas 10 min., tai nepražūsite.

Paulina Rūgytė

Skip to content