Gražiausių metų švenčių laukimą pradėjome kartu su VDU bendruomene

Gruodžio 9 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybė kvietė studentus, dėstytojus ir universiteto darbuotojus į VDU Bendruomenės Kalėdas. Tai jau tradicija tapęs, VDU akademinės bendruomenės narius suburiantis ir trumpam pamiršti sesiją, pailsėti nuo darbų bei drauge praleisti laiką skatinantis renginys.

Šiais metais Bendruomenės Kalėdas prasidėjo diskusija „Aš, sausainis ir dėstytojas“. VDU studentas Žygimantas Foktas kalbino universiteto dėstytoją prof. Dr. Ričardą Krikštolaitį. Pokalbio metu diskusijos dalyviai kalbėjo apie Kalėdų laikotarpio tradicijas bei įpročius, lygino juos su vaikystės / jaunystės patirtimis. Dėstytojas atviravo, kad nepamena tradicijos visiems kartu įžiebti universiteto eglę, todėl po diskusijos sekęs Ekonomikos ir vadybos fakulteto vidiniame kiemelyje esančios eglutės įžiebimas jam buvo pirmasis.

Tradiciškai universiteto Kalėdų eglutę įžiebė VDU Rektorius Juozas Augutis. Sveikinimo kalboje rektorius linkėjo studentams ir visai universiteto bendruomenei, kad šios eglutės pasirodžiusi šviesa sušildytų ir vestų į senųjų metų pabaigą ir į naujųjų pradžią, kad kiti metai būtų daug geresni nei praėjusieji. „Visiems mums linkiu laimės, džiaugsmo, šypsenų, geros nuotaikos ir, svarbiausia, bendrystės.“

Eglutės įžiebimu šventė nesibaigė. VDU Didžiojoje salėje renginio dalyvių laukė karštas nealkoholinis vynas, kalėdiniai užkandžiai, arbata bei kava, kuria vaišino VDU Cafedemic. Taip pat, Kalėdinę nuotaiką savo muzika kūrė talentingi VDU studentai: Viltė Žiginskaitė, Krisitina Chalastauskaitė, Vytenis Danielius ir Austeja Guiskyte. Na, o Kalėdinių dirbtuvių užsiėmimuose buvo galima pasigaminti šventinę atvirutę, eglutės žaisliukus ar nusipinti vainiką.

Renginio pabaigoje susirinkusieji stebėjo teatro trupės Mr. Stagey spektaklį „The Noise of Silence“. Tai spektaklis apie triukšmą tyloje, skirtas ugdyti empatiją, gebėjimą pažinti ir suprasti tyloje gyvenančius žmones. Jo metu ne tik buvo galimybė pažvelgti į solidarumą iš šalies, bet ir jį išgyventi, pajausti, kad būdami kartu galime keisti ir keistis. Nes teatre – gyvenimas padeda kurti, o kūryba padeda gyventi.

Prieš daugiau nei savaitę susitikę VDU Bendruomenės Kalėdose pradėjome laukti gražiausių metų švenčių kartu su universiteto draugais ir kolegomis. O jau šį savaitgalį šventes sutiksime artimųjų apsuptyje.

VDU Studentų atstovybė Jums linki gražių švenčių, net ir mažiausių svajonių išsipildymo bei nepamirštamų akimirkų.

Skip to content