Galimybė tapti studentu besimokant mokykloje – įmanoma

Lapkričio 25 dieną su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) atsisveikino moksleiviai, dalyvavę VDU Studentų atstovybės organizuotame projekte „Moksleivi, pabūk studentu!“. Šiais metais projektas vyko tris savaites – spalio ir lapkričio mėnesiais. Projekto metu moksleiviai turėjo galimybę pamatyti studijas iš arti, suprasti, ką nori studijuoti ateityje ir kokios srities specialistais norėtų tapti. Taip pat jiems buvo sutekta galimybė įsitikinti aukštojo mokslo kokybe, lankyti paskaitas kartu su studentais bei susipažinti su universiteto erdvėmis. Projekto pagrindinis tikslas – supažindinti 10-12 klasių moksleivius su pasirinktomis studijų programomis, naujais žmonėmis, dėstytojais bei universiteto tvarka.

Moksleiviai iš visos Lietuvos galėjo rinktis bet kurią studijų programą vykdomą universitete. Dėstytojai su moksleiviais elgėsi kaip su studentais ir paskaitų metu moksleiviai buvo aktyviai įtraukiami į veiklas. Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius projekto dalyviams papasakojo apie VDU, stojimų sistemą, studijų programas bei bendrabučius. Tačiau moksleiviai ne tik susipažino su universiteto idėja, tikslais bei erdvėmis, bet taip pat turėjo galimybę dalyvauti įvairiose vakarinėse veiklose.

„Kaip ir kiekvienais metais, moksleiviai stebina savo noru ir užsidegimu kuo daugiau pamatyti, kuo daugiau sužinoti apie universitetą, studijų programas. Galiu teigti, kad produktyvumo visiems projekto metu tikrai netrūko ir visi aktyviai dalyvavo veiklose“, – pasakoja šių metų projekto organizatorė Vygailė Pundzaitė.

Šis projektas atsižvelgia į šiandieninio moksleivio pasirinkimo klausimą – projektu siekiama padėti apsispręsti kokios srities specialistu jaunuolis nori tapti ateityje. Taip pat padedama susipažinti LAMA BPO bei universiteto stojimo tvarkomis. Dalyvavę projekte moksleiviai turi galimybę stojant į Vytauto Didžiojo universitetą, išankstiniu stojimu arba pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą (vnf) ne per LAMA BPO sistemą gauti papildomai 0,5 balo prie bendro konkursinio balo.

Skip to content