Dovanoji kraujo – pasirašai už gyvenimą!

Jau ne pirmą kartą Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė pakvietė visus norinčius prisijungti prie „Kraujo donorystės“ akcijos ir tapti  kraujo donorais.

Šiltą spalio 1 – osios rytą gausus atstovybės narių pulkas kvietė kiekvieną prisijungti prie šios akcijos, kuri universitete vyksta jau nebe pirmą kartą ir visada sulaukia didelio studentų susidomėjimo. Per šią akciją neatlygintinais kraujo donorais tapo 48 mūsų universiteto studentai. Pats pirmasis neatlygintinai davė kraujo iš Graikijos į Lietuvą mokytis atvykęs Giorgio, anot jo, duodamas kraujo, jis norėjo sugriauti seniai įsišaknijusius mitus apie kraujo donorystės daromą žalą. Savo pavyzdžiu Giorgio įkvėpė ne vieną suabejojusį studentą.

Akcijoje sudalyvauti norėjo daugybė studentų, tačiau ne visi galėjo tai padaryti. Prieš donorystę kiekvienas norintysis turėjo pasitikrinti sveikatą, atlikti kelis tyrimus, kurie parodo, ar žmogus yra tinkamas donoras. Laimingieji, arba kaip gydytojos sakė – sveikieji donorai, džiaugiasi galintys atlikti gerą darbą ir padėti išgelbėti gyvybę. Tądien kaip niekad daug studentų tapo neatlygintinais donorais pirmą kartą, nors ir dauguma su baime stebėjo kitų ryžtingą poelgį, sėdėdami ant kėdės ir neramiai laukdami, kas bus.

Šią gražią akciją Vytauto Didžiojo universiteto studentai rengia jau nebe pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą. Kita kraujo donorystė jau ne už kalnų – spalio 22 dieną visi, kas dar neturėjo galimybės duoti kraujo, galės tai padaryti Gamtos mokslų fakultete (Vileikos g. 8). Šiandien jūsų duotas kraujas gali išgelbėti kitų gyvybę rytoj!

Skip to content